Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI 1Z Automat] jakie tarcze hamulcowe

ODPOWIEDZ
jasza
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:10

[B4 1.9 TDI 1Z Automat] jakie tarcze hamulcowe

Post autor: jasza » 02 cze 2007, 21:49

Witam ponownie.

Stanalem przed koniecznoscia wymiany tarcz przednich i natknalem sie na mala zagwozdke.
W sklepach dostepne sa wentylowane i niewentylowane (ja mam niewentylowane).
Daleki znajomy twierdzi ze mozna je stosowac zamiennie (bez koniecznosci wymiany zaciskow) tylko daje sie klocki o roznej grubosci okladzin.
Czy ktokolwiek z was moze to potwierdzic lub zdementowac?

Latam troche w trasy i wentyle by mi pasowaly, bo zwykle przy ostrym hamowaniu strasznie sie szybko poca. Jesli potrzeba wymieniac tez zaciski to sobie daruje.

I jescze prosba o podanie jakis dobrych producentow (przedzial cenowy raczej sredni)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 03 cze 2007, 14:11

napewno nie będą ci pasować bo będą za grube i nie zmieszczą sie w tą szczeline w kopycie jakto zwą a poza tym gdybyś jakimś cudem je zmieścił to nie założysz zacisku na klocki nawet jak cofniesz tłoczek do końca bo wszystko poszerza się o grubość tarczy, a na niewentylach po założeniu nowych klocków już musisz wcisnąć tłoczek do końca... a co do marki tarcz to myśle że brembo nie są złe lub lukas a jeżeli z tańszych to komplecik z jurida klocki i tarcze znam wiare co jeździ i nie narzeka... pozdro!!! :mrgreen:
kilerek

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 05 cze 2007, 08:08

Jak masz automatyczną skrzynie to najprawdopodobniej możesz założyć tarcze wentylowane. Tak przynajmniej wnioskuje po przeczytaniu oferty Inter Cars. Przy manualnej skrzyni są normalne tarcze ale do automatycznej są już wentylowane. Najlepiej podjedź do jakiegoś warsztatu co zajmuje się wymianą tarcz i zapytaj

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 06 cze 2007, 23:18

pablo ale nie sądzisz że jezeli kolega niema obecnie tarcz wentylowanych w swoim aucie to będzie miał kłopot z wymianą na wentyle bez zmiany zacisków????? byćmoże ktoś kiedyś coś pokręcił... ja spotkałem sie w B4 z różnymi klockami z przodu tzn lewe koło inne a prawe inne i okazało sie że auto było strzelone i załozyli prawą zawieche od troche innego modelu i niezłe szopki przy wymianie głupich klocków... ciekawe co??? ;-) pozdrawiam!!!!!
kilerek

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 07 cze 2007, 20:38

No właśnie... Najlepiej podjechać do jakiegoś warsztatu gdzie się zajmują wymianą tarcz i tam napewno dobiorą dobre

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga