Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Avant] czy EDS powinien się załączać przy skręcie kół?

ODPOWIEDZ
audion
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:21
Lokalizacja: RZE

[B4 Avant] czy EDS powinien się załączać przy skręcie kół?

Post autor: audion » 22 mar 2010, 10:12

witam,

Moje B4 jest wyposażone w ABS z EDS i mam takie pytanie, układ EDS załącza sie za każdym razem jak praktycznie maksymalnie skrece kola w jedna lub w druga strone (na suchej twardej nawierzchni tez) , a ja wogole nie naciskam hamulca. Narazie zauwazylem to szczegolnie na biegu jalowym, oczywiscie auto jest w ruchu, cos w stylu zawracania na trzy, czy to jest objaw prawidlowy? bo slychac ze pompa od absu sie załącza i nie wiem czy tak powinno byc.

I jeszcze jedna kwestia, czy u Was tez pompa absu tak troche "rzęzi" ? Abs dziala prawidlowo, na sniegu autko sie prowadzilo po zachamowaniu, zgodnie z tym jak skrecilem kierownica, pedal tak pulsuje, ale to objaw chyba prawidlowy?

dzieki za odp ;)

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 22 mar 2010, 11:00

kolego, EDS nie ma związku z hamowaniem auta, znaczy w sensie używania hamulca roboczego. On ma za zadanie przenieść moment obrotowy na oba koła gdy jedno z kół podczas ruszania ulega poślizgowi. Działa do 40 km/h. Może kolego jakiś czujnik od ABS masz poluzowany i podczas skrętu kół nie podaje sygnału, i sterownik widzi że koło stoi a drugie się porusza więc EDS powinien się włączyć. Zresztą niech koledzy który mają z tym styczność coś napiszą, bo ja tylko mówię suchą teorię ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga