Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 1,8s] metaliczny pisk

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Re: [b3 1,8s] metaliczny pisk

Post autor: marko » 08 kwie 2010, 09:03

luk408 pisze:Z przednich kół wydobywa się metaliczny pisk podczas jazdy , wydaje mi się że są to klocki hamulcowe które nie odbijają i stąd ten problem , ale klocki zostały wymienione , gumki na tłoczkach , tarcze , oraz łożyska w kołach przednich.Lecz problem nie znikł.
A może zaczniesz pisać bardziej zrozumiale używając właściwych czasów . Wystarczyło napisać " Z przednich kół wydobywał się metaliczny pisk - coś tam wymieniłem i problem nie znikł " Była by sprawa jasna .

Czy podczas jazdy w trasie bez hamowania też felgi się grzeją ? Jeżeli tak to nadal masz problem z zaciskami - nie cofają się klocki

Za cofanie się tłoka odpowiada gumka która jest między tłokiem a cylindrem ( nie mylić z osłoną ) , drugim elementem są gumowe wężyki przy zaciskach - jeżeli są stare i spuchnięte wewnątrz to gumka nie ma siły wycofać tłoka , kolejna sprawa klocki nie mogą być wbite na siłe w mocowania .
AUDI SPORT

Awatar użytkownika
daro1234567890
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 20 sty 2010, 17:16
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: daro1234567890 » 09 kwie 2010, 14:02

miałem podobny problem ! zdemontowałem klocki wyczyściłem dokładnie gniazda po których się przesuwają, posmarowałem specjalnym smarem (jakiś na wysokie temp. 1000.. coś stopni taki złoty ) do tego krawędzie klocków delikatnie przypiłowałem pilnikiem i również posmarowałem smarem! teraz jest wszystko ok ! nawet zauważyłem że hamulce reagują już przy delikatnym naciśnięciu !!!(na koniec jeszcze odpowietrzyłem )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga