Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] oryginalny alarm / center zamek

ODPOWIEDZ
to_nick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2010, 22:04

[B4 1Z] oryginalny alarm / center zamek

Post autor: to_nick » 16 maja 2010, 18:48

To mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników forum, właścicieli tak świetnego auta jakim jest Audi :-) mam na imię Łukasz, zajmuje się elektroniką- szeroko pojętą, nie nastawioną na samochody:) i posiadam b4 z 94 roku z silnikiem 1.9 tdi.
a teraz do rzeczy. od pewnego czasu mam problemy z alarmem w mojej audi, tzn wałkowany już temat, że alarm uruchamia się sam. Jak wiadomo w zima nie sprzyja takim remontom, zimę przejeździłem bez alarmu - na odbezpieczonym. Ostatnio pojawił się dodatkowy objaw autko samo się otwiera, zaś by zadziałał center trzeba zamykać drzwi od pasażera. sprawdziłem przy pompce centralnego, to drzwi pasażera dają stan bistabilny na zamykanie/otwieranie zaś od kierowcy nie, wykluczyłem uszkodzenie samego przełącznika- tego z siłownikiem w drzwiach kierowcy- użyłem innego a ten zamontowany sprawdziłem miernikiem.
więc pozostaje kabel?? bądź brak zasilania/masy na kostce przychodzącej do przełącznika??
bo rozumiem że ten kabel bezpośrednio łączy pompkę z przełącznikiem.

Teraz pytania gdzie znajduje się sterownik odpowiedzialny za alarm - myślę że jest to instalacja oryginalna, auto 2 lata temu sprowadzone z włoch ,jestem 1 właścicielem w kraju ??
w jaki sposób alarm połączony jest z center?? jakiś schemat ??
aha i gdzie znajdę czujnik wstrząsowy - jak on wygląda??
Pozdrawiam:)

[ Dodano: 2010-05-18, 22:58 ]
i nic?? bo na dniach chce to rozebrać a dobrze by się było wstępnie rozeznać. Narazie chce usunąć usterkę związana z samootwieraniem. A alarm dopiero jak to zrobie.
jak si ecoś komus nasówa to pisać:)

[ Dodano: 2010-05-24, 10:20 ]
W sobotę obadałęm dokładnie sprawe i okazało sie że to kabel łączący siłownik master z pompką. podciągnąłem nowy kabelek i działa.

Ale sprawa alarmu dalej otwarta..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga