Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9TDI 1Z] zapowietrzony układ paliwowy

ODPOWIEDZ
Tom_s
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:29

[B4 1.9TDI 1Z] zapowietrzony układ paliwowy

Post autor: Tom_s » 24 cze 2007, 01:06

nie wiem gdzie szukać przyczyny :/ Od 2 dni auto ciezko pali, w wezyku ktory doprowadza paliwo widac powietrze. Powymieniałem dziś wszystkie opaski ściskające węże paliwowe i... dalej to samo. Objaw taki jakby auto miało brak paliwa - wczoraj wlałem 25litrów i bez zmian.

Czy winna może być pompa wtryskowa? Nie widać z zewnątrz żadnych rozszczelnień i wycieków. Jakieś 3 miesiące temu pompiarz zmieniał mi komplet uszczelnień w niej.


aha, jako że paliwo z powietrrzem idzie w stronę "od filtra" do pompy to szukać przyczyny w filtrze i drodze do baku czy może pompa już jest nie teges.

W obudowie filtra jest taki plastik na przewodzie przelewowym - co to jest? Znajomy zasugerował że to on może puszczać powietrze do filtra. Dalej jest jakiś zaworek biały na wężu powerotnym, on też może dawać taki objaw?
Ostatnio zmieniony 24 cze 2007, 10:42 przez Tom_s, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 24 cze 2007, 14:38

może być wina filtra - i prawdopodobnie tak jest
kiedy ostatni raz wymieniałeś filtr paliwa? jakie paliwo tankujesz?
pomyśl o wymianie

Romek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: wrocław

Post autor: Romek » 24 cze 2007, 21:02

Miałem to samo.Mechanik powiedział że to może być zaworek zwrotny ,który jest gdzieś w pompie paliwowej.Wtedy paliwo nie wycieka z pompy tylko poprostu cofa się do baku.Ale rozwiązanie jest banalnie proste.Na przewodzie paliwowym zasilającym pompę między pompą a filtrem zainstaluj zaworek zwrotny.Ja kupiłem sobie taki na allegro.Kosztował ok 20 PLN .Montaż 10 minut a koszt nieporównywalnie mniejszy.Gwarntuję że będzie OK .I nie ma co szukać szkoda czasu i kasy u mechaników.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga