Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a4 b5] Tylnie sprezyny/amortyzatory

ODPOWIEDZ
u571
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2010, 15:15

[a4 b5] Tylnie sprezyny/amortyzatory

Post autor: u571 » 04 cze 2010, 15:18

Hej:}

Przepraszam ze pisze tutaj, ale temat jest na tyle ogolny, że każda osoba z odrobiną ogarniecia w tym temacie bedzie w stanie mi pomoc <urodziny>

Wlasnie doprowadzam swojego pieszczocha do porzadku po zakupach. Sprzeglo, rozrzad, 4 wachacze w lewym kole wszystkie uszczelki i płyny wszelakie;) Dziz, jakie to drogie :sick3: No ale chciałem pieszczocha to mam:P

Podczas podrozy do warszatu cos mi strzelilo z tylu, okazalo sie ze sprezyna. Druga sprezyna juz dawno padła, bo miejsce pekniecia juz zerdzewiało. Całe ogumienie (odoojniki czy jakos tak) juz praktycznie nie istnieja. Amortyzatory sa fabryczne od nowosci. Autko ma nakulane 170k. I teraz pytanie, czy razem ze sprezynami wymieniac amorki, czy je jeszcze zostawic??

Moje pierwsze autko i za duzo nie mam duzego doswiadczenia w jezdzie, ale znajomy ktory razem ze mna sprowadzał go z NIemiec (przejechalismy juz razem 1,5k km) mów, zeby amorki zostawić, bo tyłem nie buja. Jak go dociskalem mocniej "do ziemi" i odpuszczałem to samochod wracał do pozycji "ciut powyzej normalnego poziomu" i po chwili na normalna pozycje. Czyli po tym jak go docisnołem bujnąl (1 raz) sie tuż powyzej normalnego poziomu ustawienia i spokoj. Mechanik sugeruje zmiane amortyzatora, mowiac, ze jak padaja sprezyny to z rególy amorki tez juz sa do dupy ;(

Prosze was o porade i wyjasnenie dlaczego(ciekawi mnie ten temat a w necie brak info na ten temat).


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 04 cze 2010, 17:39 przez u571, łącznie zmieniany 1 raz.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 04 cze 2010, 15:29

_uwaga

Na poczatek wymień same sprezyny ( obie) + odbojniki i osłonki.

mjerzyk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:15
Lokalizacja: Jodłówka

Post autor: mjerzyk » 04 cze 2010, 15:56

witam amorki pewnie też do wymiany bo przeważnie padają szybciej niż spręzyny, a swoją drogą to dziwne że obie sprężyny urwane u mnie 270 000 na blacie i spreż. ok tylko amorki zmieniałem,
zawsze mozesz sprwadzic stan amortyzatorów na stacji diagnostycznej koszt ok 20zł
Nowe cześci do samochodów, dla klubowiczów ceny lepsze niż na Alledrogo!!!!!!!!!!!
Pytaj na Pw

u571
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2010, 15:15

Post autor: u571 » 04 cze 2010, 16:02

jedna byla peknieta juz dawno, druga poszla 1h przed wizytą u mechaniora.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 cze 2010, 17:42

mjerzyk pisze:zawsze mozesz sprwadzic stan amortyzatorów na stacji diagnostycznej koszt ok 20zł
I to bym radził zrobić. Pojedziesz na stację diagnostyczną gdzie sprawdzą ci amorki i będzie jasne w jakim są stanie. Porządne amortyzatory nie są tanie, a jakiś tanich zamienników nie opłaca się kupować bo za rok będziesz wymieniał je po raz kolejny.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie tylne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga