Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2,0] pompa

ODPOWIEDZ
Ayamei
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2007, 14:47
Lokalizacja: w-wa

[80 B4 2,0] pompa

Post autor: Ayamei » 22 cze 2007, 17:05

musze kupic pompe hamulcowa i nie wiem jaka. Mam silnik 16 zaworowy. Ma ktos pomysl jaka pompa bedzie dobra?

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 24 cze 2007, 20:55

Musisz kupić pompę dokładnie do Twojego auta. Podaj sprzedawcy dokładny model (w tym numer VIN) auta i to czy ma ABS. Ważne jest by miała odpowiedni wydatek płynu i mocowanie do zbiorniczka. Najdroższe są pompy BOGE, LUCAS i ATE. Do kupienia są też tańsze włoskie zamienniki, które ku mojemu zaskoczeniu nie spisują sie źle.

A teraz coś na poważnie - nie żartuję.
Zamiast wydawać pieniażki na drogą pompę postaraj się zakupić odpowiedni zestaw naprawczy w postaci gumek, które zakłada sie w miejsce zużytych na tłoczek pompy. Zestaw naprawczy bedzie kosztował ok. 30 PLN i jezeli powierzchnie wewnętrzne pompy sa w dobrym stanie to niewielkim kosztem bedziesz miała sprawną pompę.

Ayamei
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2007, 14:47
Lokalizacja: w-wa

Post autor: Ayamei » 25 cze 2007, 13:26

Może i zdecydowałaby się na ten zestaw naprawczy, zastanawiam się tylko, czy to faktycznie lepiej pobawić się z zestawem niż wymienić pompę. Jakby nie było to hamulce i nie mogę sobie pozwolić zeby mi w kryzysowym momencie nie zaskoczyły.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 25 cze 2007, 14:16

Jeżeli chcesz sie czuć na 100% pewnie to zainwestuj i kup oryginalną pompę, bo niestety te włoskie podróbki też nie są do końca pewne. Mimio to i tak pompa nie psuje się od razu tak całkowicie. Po to są hamulce dwuobwodowe, żeby w przypadku awarii np. pompy pozostała para kół pozwoliła zatrzymać auto.
Ja osobiście jeżdżę z wymienionymi gumkami firmy AUTOFREN i jest OK.
W kwestii tych zestawów naprawczych to musisz wziąc pod uwagę, że mechanik doliczy sobie za jej "regenerację".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga