Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4]stuka i nie mam pojęcia gdzie.proszę o pomoc kolegów

ODPOWIEDZ
bigisss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:37
Lokalizacja: POMORZE

[80 b4]stuka i nie mam pojęcia gdzie.proszę o pomoc kolegów

Post autor: bigisss » 15 cze 2010, 23:44

witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.
a mianowicie mam pojedyńcze głuche stukanie z przedniej lewej strony(juz teraz nawet wydaje mi się że z obu stron - z tych nerwów) . stukanie mam podczas gdy :ruszam mocniej na 1-2 biegu, gdy jadąc wolniej skręcam mocniej w obie strony, stuka również gdy stoje w miejscu na twardym podłożu i skręcam kołami lewo-prawo. nawet gdy hamuje czasami stuknie pojedyńczo. jest to głuchy pojedyńczy dżwięk jakby coś przeskakiwało i słysze go najczęściej w tych przypadkach.
Byłem już u 3 mechaników i na diagnostyce dwa razy. dwa tygodnie temu robiłem przegląd ,sprawdzali mi wszystkie tuleje itp. i nie stwierdzono nic kompletnie. wcześniej około trzy tygodnie temu wymieniłem łączniki stabilizatorów, końcówki drążka, gume amortyzatora z prawej strony- i to nawet dwa razy,gdyż za pierwszym razem po wymianie dalej stukało i pomyślałem ze guma jest jakaś trefna za co w sumie zapłaciłem 250 zł i bez zmian.Mechanicy posprawdzali mi już wszystko, jeden z nich mówi ze to może maglownica(nie widać żeby z niej ciekło),drugi ze amortyzator może ?! ( na przeglądzie miałem po 67% na strone) , trzeci mechanik myślał że to przegub(to też sprawdzli i jest dobry z obu stron i nie jest to dzwięk rozwalonego przegubu).
proszę o rade i pomoc co może być przyczyną, nie chcę już wydawać pieniędzy bo już za dużo wydałem na znalezienie tego stukania,a mechanicy których mam w mieście nie mogą trafić z problemem. będę naprawde wdzięczny za pomoc
z góry Wam dziękuję
bigis TDI

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 16 cze 2010, 07:04

Ja bym sprawdził mocowanie sworznia przy wahaczu. Miałem podobne objawy w B3. Mechanik wymieniał mi przegub przy tym kole i nawet nie zauważył. Obstawiał właśnie tuleje wahaczy i wózka. Okazało się że sworzeń miał luz i powiększył dziury w wahaczach. Musiałem kupić nowy wahacz.
Nie wiem, czy akurat u Ciebie to jest powodem, ale zerknij bo da się to stwierdzić wzrokowo i dotykowo. Dodatkowo to nic nie kosztuje.
Sprzedam nowe tulejki wózka, listwa w zderzak bez halogenu prawa, pompa wtryskowa bez nastawnika, tuleja belki tylnej LEM, zaciski hamulcowe. Kontakt PW.

suchyps
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:54
Lokalizacja: okolice Opoczno

Post autor: suchyps » 16 cze 2010, 18:52

u mnie było tak samo jak kojak85 pisze sworzeń się suwał na śrubach ale może też być to winna oczywiście magla w szczególności jeśli masz zrobione ze 230tys bo one tak właśnie wytrzymywały
Był i nadal jest GOLF I
Jest cały czas Audi B3

Awatar użytkownika
gryfi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 16 cze 2010, 23:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: gryfi » 17 cze 2010, 00:08

może to klocki stukają w jarzmach.
sprawdź:
wsteczny - hamowanie
jedynka - hamowanie
Moja ukochana -A4 B5 2,8 v6 quattro avant
Moje byłe miłości:
A6 c4 1,8 20v (125 KM)
A4 b5 1,8T (180 KM)
A6 c5 2,8 v6 quattro (193 KM)
A4 b5 2,4 v6 quattro avant (165 KM)
S4 c4 4,2 v8 quattro (290 KM)
A6 C5 1,8T (150 KM)

Awatar użytkownika
Kelis.Zx145
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:19
Lokalizacja: Szamotuły / Poznań
Kontakt:

Post autor: Kelis.Zx145 » 17 cze 2010, 00:30

mi też coś głucho stuka z przodu i podobnie jak ty byłem na przeglądzie i na szarpakach dwa razy i diagnosta też nic nie zauważył, zero luzu wszędzie. Zawieszenie przód oba po 70% mają. Wymieniłem końcówki drążków kierowniczych i nic, wymienię jeszcze łączniki stabilizatora i zobaczymy. Diagnosta powiedział że jak już miałby coś wymieniać to właśnie łączniki i prawy sworzeń bo jego zdaniem on może pukać choć wydaje się dobry ale jedak gorszy w porównaniu z resztą ;-)
Mi stuka jadąc po dziurach, jak powoli się toczę po dziurawej drodze to najlepiej słychać. Na postoju jak kręce szybo kierownicą lewo prawo to też słychać stukanie. Czekam za sworzniem i wymienie go razem z łącznikami, zobaczymy czy ucichnie.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 17 cze 2010, 13:08

a jak tam łożyska na amortyzatorach nie widać luzów na górze jak podniesiesz autko :?:

Awatar użytkownika
Kelis.Zx145
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:19
Lokalizacja: Szamotuły / Poznań
Kontakt:

Post autor: Kelis.Zx145 » 17 cze 2010, 14:14

a nie sprawdzałem, gdzie dokładnie szukać tych luzów?

Awatar użytkownika
DarUst
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 20 sty 2010, 22:14
Lokalizacja: Łomża/Podlaskie

Post autor: DarUst » 17 cze 2010, 14:41

Moim zdaniem jest to łącznik stabilizatora. Jeżeli już mocno stuka to od razu radze wymienić bo możesz mieć spore wydatki potem.

Awatar użytkownika
Kelis.Zx145
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:19
Lokalizacja: Szamotuły / Poznań
Kontakt:

Post autor: Kelis.Zx145 » 17 cze 2010, 16:59

wymienie bo już mam ale muszę poczekać aż znajdę trochę czasu wolnego bo teraz sesja się zbliża wielkimi krokami i trzeba sie wreszczie pouczyć... pewnie za jednym zamachem ten sworzeń wymienię i mam nadzieję usłyszeć ciszę ;-)

bigisss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:37
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: bigisss » 17 cze 2010, 23:20

miałem nie raz walnięty łącznik i wiem jak to stuka i faktycznie po dziurach stuka seriami jak jest łącznik rozwalony a w moim przypadku są to stuki pojedyńcze i głuche. dzisiaj np stukał mi jak ruszałem ( był odgłos jakby sprężyny) i przy hamowaniu z 20 km/h .mam wrażenie jakby się coś cofało nagle i całe koło idzie jakby do tułu(takie przynajmniej mam wrażenie). sprawdze jeszcze ten sworzeń ,ale co myślicie o maglownicy- rozwalona ma takie objawy ?
bigis TDI

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 20 cze 2010, 14:49

sprawdz jeszcze tuleje sanek to one mogą być winowajcą
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga