Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2,5TDI Wymiana wirnika dmuchawy

ODPOWIEDZ
bogusław
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2007, 12:59

[A6 C4 2,5TDI Wymiana wirnika dmuchawy

Post autor: bogusław » 02 lip 2007, 13:40

Dmuchawa w moim samochodzie bardzo piszczy. Mechanik wstępnie stwierdził potrzebę wymiany całej nagrzewnicy z dmuchawą. Kupiłem używane. Wydaje mi się, że da się wymienić jedynie silniczek z wurnikiem. Czy ktoś to już robił? Proszę o podpowiedzi. Szukam też części do A6C4

Awatar użytkownika
foxbat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 614
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: foxbat » 02 lip 2007, 19:06

osobiście to się nie bawilem w rozbieranie tych urządzonek, tylko od razu wymieniałem na inny - juz nie piszczący. Dobrze jest przed założeniem tej "nowej" używki trochę ją przesmarować i dokładnie wyczyścić. Co do poszukiwań części do A6 to przejrzyj dział ogłoszeń na tym forum, a jak nie znajdziesz nic interesującego to na www.Audi80.PL jest prawie wszystko...

OT: fajny masz silniczek (2.5TDI R5 115KM) - jak się sprawuje?

bogusław
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2007, 12:59

[A6C42,5TDI] Wymiana wirnika dmuchawy

Post autor: bogusław » 02 lip 2007, 19:34

Dziękuję za radę o smarowaniu. Dla mnie pozostaje dylemat czy podejść do wymiany całej nagrzewnicy (obawiam się demolki) czy do wymiany samego wirnika z silnikiem. Widoczne elementy złączne na króćcu ssącym wentylatora sugerują mozliwość wymiany zespołu wirującego, ale czy tak się da?
Motor ciągnie supuer. Miałem niewielkie problemy: uszczelnanie pompy wtr., wąż intercoolera. Ale poza tym sam motorOK

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: [A6C42,5TDI] Wymiana wirnika dmuchawy

Post autor: minon1 » 06 lip 2007, 21:21

bogusław pisze:Dziękuję za radę o smarowaniu. Dla mnie pozostaje dylemat czy podejść do wymiany całej nagrzewnicy (obawiam się demolki) czy do wymiany samego wirnika z silnikiem. Widoczne elementy złączne na króćcu ssącym wentylatora sugerują mozliwość wymiany zespołu wirującego, ale czy tak się da?
Motor ciągnie supuer. Miałem niewielkie problemy: uszczelnanie pompy wtr., wąż intercoolera. Ale poza tym sam motorOK
Rozbierać wszystko :?: :shock:
Myślę że można wymienić sam silnik :!: Zdejmij schowek i powinieneś mieć na wierzchu. Przynajmniej w 80kach tak jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga