Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI] Problem z tulejkami

ODPOWIEDZ
AdamJan

[B4 1.9 TDI] Problem z tulejkami

Post autor: AdamJan » 25 sie 2010, 10:07

Witam. Nie mogę sobie poradzić z wymianą tulejek metalowo-gumowych w sankach. Te metalowe poszły bez problemu na prasie a te z gumowym kołnierzem nie można wprasować ponieważ zrywa kołnierz. Niektórzy doradzają młotkiem albo spiłować kołnierz ale uważam że nie ma sensu poniewż bicie młotkiem na pewno zerwie połączenia gumowe miedzy tulejkami. Zna ktoś sposób żeby ona weszła bez używania drastycznych metod?

Awatar użytkownika
ciechan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 234
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:09
Lokalizacja: M-c Podlaski/Lublin
Kontakt:

Post autor: ciechan » 25 sie 2010, 10:15

ale to już było, użyj szukajki

[ Dodano: 2010-08-25, 10:22 ]
https://audi80.pl/b4-abt-wymiana-tul ... t19126.htm

AdamJan

Post autor: AdamJan » 25 sie 2010, 13:46

To już wiem. Tylko że nie mogę włożyć tej większej tulei na swoje miejsce. Gdy chce ją wcisnąć pod prasą ten kołnierz się odwija i zrywa gume. Pytałem się kilku mechaników w okolicy czy mają na to jakiś sposób ale nikt nic nie wiem. Dlatego się pytam może ktoś zrobił jakiś przyrząd do umieszczenia tulei na swoim miejscu, może ktoś ma jakiś sposób, może w jakiś szczególny sposób się jak wciska? Tulejki są firmy Lemforder. Słyszałem że te tuleje lepszej firmy mają twardszą tą gumę i że "podróby" łatwiej wcisnąć. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
ciechan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 234
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:09
Lokalizacja: M-c Podlaski/Lublin
Kontakt:

Post autor: ciechan » 25 sie 2010, 17:35

A mroziłeś tuleje przed włożeniem? Czy miejsce w belce na tuleje jest dokładnie wyczyszczone? Nic tam nie zostało? Warto zmrozić tuleje kilka godzin w zamrażalniku a otwór w belce posmarować olejem po dokładnym wyczyszczeniu papierem ściernym.

[ Dodano: 2010-08-25, 17:36 ]
Zmierz średnice otworu i tulei i podaj jaka jest różnica?

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 25 sie 2010, 19:02

nie powiem latwo nie jest z tymi z kolnierzem gumowym ale za pomoca rurek gwinty i nakretek idzie nasmaruj dobrze tuleje i przejdzie nic nie zerwie ja robilem pierwszy raz sam i poszlo jak cos to pisz na gg

AdamJan

Post autor: AdamJan » 25 sie 2010, 19:46

Gniazdo bardzo dobrze wyczyściłem i nasmarowałem, jedynie co tam zostało to oryginalna emalia. Do zamrażarki nie próbowałem wkładać bo wydaje mi się że z gumą do zamrażarki to nic wiele nie pomoże. Co innego ta tuleja która jest cała metalowa. Na gwint też próbowałem i nic z tego, nawet jak na próbę spiłowałem tę gumę to po włożeniu dojdzie do końca a potem się wróci z 2-3 milimetry. Na prasie to samo.

Awatar użytkownika
chybo101
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1454
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:40
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: chybo101 » 25 sie 2010, 19:51

Zrób z przedniej części tulei stożek to wejdzie.
"Strup"
Kolejny strup, ale oszczędny



Najlepsze części do Audi 80. Polecam.
KLIK

AdamJan

Post autor: AdamJan » 27 sie 2010, 07:53

Stożek nic mi nie pomógł. Ta tuleja jest 2 milimetry większa niż otwór ale ta tuleja jest taka gofrowana ma wcięcia wzdłuż i jak wejdzie to ten nadmiar gumy się tam ułoży, gorzej z tym kołnierzem bo im mocniej pcham tym mocniej się tan gumowy kołnierz blokuje. Może jest jakiś może jest do tego jakiś przyrząd który równomiernie wciskał tuleje a z drugiej strony ją ciągną?

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 28 sie 2010, 00:05

AdamJan pisze:Może jest jakiś może jest do tego jakiś przyrząd który równomiernie wciskał tuleje a z drugiej strony ją ciągną?
Smarujesz gumę płynem do naczyń ,musisz mieć imadło ,albo coś co je zastąpi ,ściskasz ,a ten kołnierz z gumy który sie coraz bardziej wywija musisz dotąd upychać np.wkrętakiem aż się schowa .Przerabiałem to u siebie i faktycznie na ten wywijający się kołnierz przy ściskaniu pomaga jedynie upychanie go płaskim wkrętakiem lub czymś podobnym
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

AdamJan

Post autor: AdamJan » 28 sie 2010, 10:36

Ok na razie dzieki. Spróbuje i napisze czy sie udało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga