Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT] olej

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Awatar użytkownika
Pio80tr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pio80tr » 16 lis 2010, 19:12

Ja w sobotę dokonałem zmiany z mineralnego Mobila 15W40 na półsyntetyk Castrol Magnatec 10W40.

I oczywiście nie chodzi o firmę ale o klasę oleju. 10W jest płynnniejszy w niższych temperaturach. Dużo się na ten temat naczytałem a nawet byłem przestrzegany przez mechanika przed tą zmianą. Ale co tam sru stało się :mrgreen:

Co ciekawe autko od conajmniej 5 lat - ale na szczęście w tym okresie przejechało tylko 25 tyś kilometrów - jeździło na mineralnym. Narazie przejechane 400km i (odpukać) spokój.

Jeśli ktoś się zastanawia jakie oleje są dedykowane do Audi 80 to niech przeczyta ksiązkę Reguluję i Naprawiam Dieter Korp która jest dostępna w dziale download Jako oleje na ciężką zimę wskazane są nawet oleje klasy 5W30, 5W40. A to są przecież syntetyki. Z drugiej strony wiedzieliście, że np olej 10W40 nie jest "dopuszczony" do stosowania w silnikach Audi w określe letnim ze względu na klasę 40. Ta klasa jest za słaba do wysokich temperatur.

Swoją drogą zastanawiam się jak wygląda lepkość oleju 15W40 po 100km jazdy autostradą - pewnie to jest "woda".

...

Dziś zapytałem kumpla, który ma 8 letniego golfa (od nowości) czemu obecnie jeździ na 10W40. Odpowiedź brzmiała "oszczędność" poprostu :shock: jaka tu oszczędność skoro w skali roku ma max 100PLN więcej w kieszeni a już mu popychacze hydrauliczne stukają rano. Dodam że sam zmienił 5W40 na 10W40.
100.000km w 80-tkach:)
ABT na 5W40

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga