Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 tdi b4] mtdi przestawiacz pierscienia dawkójącego

Daniel-mtdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2010, 19:36

Post autor: Daniel-mtdi » 17 lis 2010, 21:20

mam na stole pompe ad aaz 1.9 td i wlasnie wszedzie gdzie nie popatrze kazdy ma problem z moca dlatego zaczolem szukac co trzeba zmienic i wychodzi wlasnie na ten przestawiacz i jeszcze jedna czesc ale z nia sobie poradze hmmm czyli mowisz ze glowiczki nie zmieniales bo mam tez przygotowana do przelozenia a robiles "govermod" ?? przestawiales boost pina ?? zwiekszales cisnienie turbo ?? ale jesli mowisz ze mozna tym jejzdzic to prawdopodobnie poskladam go na jakis czas dopuki nie dostane tej czesci mysle jeszcze o zwikszeniu przyspieszenia konta wtrysku ale nie ma to wiekszego sensu skoro nie ma tyle paliwa ile powinno byc ;/ zobaczymy jak to bedzie jejdzilo
Vision pisze:nie każda pompa 2.5 pasuje
tak wiem mysi to byc pompa bosch zastanawia mnie tylko czy kola pasowe w 2.5 td i tdi maja taka sama ilosc zebow

[ Dodano: 2010-11-17, 21:26 ]
aha i jeszcze jedno jak ustawiales pompe ja mam pozaznaczane w jakiem miejscu byla ustawiona i w jakiej pozycji bylo kolo pasowe w stosubku do pompy i paska rozrzadu ale po rozkreceniu pompy aaz i tdi i ustawieniu kola w stosunku do korpusu pompy "wypusty" na walku w ktore sie wklada fale sa pod troche innym kontem czy przed odpaleniem silnika ustawiales zegarem kat wtrysku ??

karol121
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1077
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:06
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: karol121 » 17 lis 2010, 21:33

ja mam jak pisalem pompe od 1.6td, ruszylem bost pinem na maxa co nie da rady zrobic w pompie od aaz poniewaz tam jest prosty bost pin, jak pisalem ja tylko i wylacznie zmienilem fale pniewaz wtrysk w 1.6 czy 1.9d,td przebiega lagodniej niz w tdi gdzie wazne jest szybkosc wtrysku, poprostu wtrysk inaczej przebiega i z fala od d lub td mogly by byc problemy ze spalanie z moca, wazna jest wysokosc fali i jej ksztalt

Awatar użytkownika
Vision
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 992
Rejestracja: 18 kwie 2007, 05:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Vision » 17 lis 2010, 21:39

Daniel-mtdi pisze:tak wiem mysi to byc pompa bosch zastanawia mnie tylko czy kola pasowe w 2.5 td i tdi maja taka sama ilosc zebow
mylisz się i nie pasuje
uszczelnianie i modyfikacje pomp D/TD/TDI /?,
regulacja / czyszczenie / wymiana/rozrząd /wtryski itd, pomiar ciśnienia tłoki /oleju , vag

karol121
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1077
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:06
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: karol121 » 17 lis 2010, 21:39

co do problemu z moca to nie powinno byc mowiac o seri czy delikatnie ponad serie

Daniel-mtdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2010, 19:36

Post autor: Daniel-mtdi » 17 lis 2010, 21:56

mam wlozony bost pin z golfa td ten badziej sciety i ustawiony na najbardziej wcieta czesc nie wiem jaka jest wysokosc fali 1.6 td ale w 1.9 jest tak samo wysoka tylko ksztalt jest minimalnie inny mysle ze zmienie tez glowiczke tylko zastanawia mnie kat wtrysku poniewaz nie mam zegara do zmierzenia a mechanik ktory mi to poprostu zrobi mieszka 20 km odemnie reszcie sie to nie podoba ze chce tylko ustawic pompe chca jeszcze 100 zl za ustawienie rozrządu co jest dobre ale w tej chwili mi nie potrzebne
Vision pisze:mylisz się i nie pasuje
wlasnie dlatego mnie to zastanawia powiewaz widzialem na youtube film na ktorym przetaczali koncowke walu pompy na kolo pasowe z tdi

dzieki za porady :mrgreen: co prawda nie uda mi sie narazie wyciagnac z tej pompy ile powinno ale mam nadzie ze przynajmniej wyjade z garazu :-?

[ Dodano: 2010-11-17, 21:58 ]
jesli chodzi o moc to napewno zrobie wszystkie modyfikacje opisane w necie i mam nadzieje ze bede mial przynajmniej serie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga