Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9TDI 1Z]Skrzynia biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

[B4 1.9TDI 1Z]Skrzynia biegów

Post autor: TomekDj » 24 cze 2007, 18:39

Witam wszystkich chciałbym zasięgnąć waszej rady mianowicie mam Audi 1,9TDI ze zminioną elektroniką ma podobno ponad 100KM ale dokładnie tego nie wiem tyle wiem od kolesia co kupiłem auto.Problem mój polega na tym że pół roku temu padły mi synchronizatory w skrzyni i mechanik stwierdził że na 3 i 5 biegu padły powiedział że zawsze na tych biegach sie walą synchronizatory bo są najwyżej i w chwili kiedy nie ma stanu oleju chodzą na sucho i się rozpadają. Dziś po pół roku padł mi synchronizator na 4 biegu już mnie to wkurzyło bo coś podejrzane jest to,powiedział mi teraz ten mechanik że nie ma synchronizatora żeby samemu sobie załatwić a za robote 300zł i synchronizator sam sobie musze załatwić. Za wcześniejszą naprawe zapłaciłem 600zł.Pytanie do was czy kupić używaną skrzynie czy naprawiać tą może znacie jakiegoś dobrego mechnika od skrzyni albo znacie osobe co ma synchronizatory pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2007, 23:38 przez TomekDj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 24 cze 2007, 20:35

Synchronizatory 3 i 4 biegu są na górnym wałku, tu mechanik ma rację. Natomiast synchronizator 5-tego biegu jest na wałku atakującym i jego zużycie wynika moim zdaniem z dużej ilości przejechanych kilometrów. Co do smarowania to nie zgodziłbym się tak do końca. Przy obracających się kołach i pracującej skrzyni "mgła" olejowa jest wszędzie mimo nawet nieznacznie niższego poziomu oleju. Synchronizator 3-go biegu padł Ci dlatego iz ten bieg jest często używany do hamowania silnikiem - po prostu za Odrą oszczędzają w ten sposób na klockach i tarczach. Co do zakupu używanej skrzyni BAA bedziesz musiał wydać ok. 900 PLN. Synchronizatory kupisz w serwisie. Do kompletu weź też pierścienie sprężyste.

wolq

Post autor: wolq » 25 cze 2007, 11:45

Sorry, że się wcinam w temat ale jeśli 1 i 2 nie chcą wchodzić to czy wymiana synchronizatorów pomoże? Ile mnie to będzie kosztowało?
Byłeś już parę razy ze skrzynią także zorientowany jesteś, ile mnie taka naprawa wyniesie?

TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

Post autor: TomekDj » 25 cze 2007, 16:16

Z tym wchodzeniem biegów to nie jestem pewien ale jeśli się synchronizatory posypią może być tak że te rozwalone elementy powodują ze nie chcą Ci wchodzić biegi ale pewny tego nie jestem w każdym bądź razie wcześniej wymieniałem synchronizatory na 3 i 5 biegu naprawa z częściami kosztowała 600zł pozdrawiam

lutek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:23
Lokalizacja: ślask

Post autor: lutek » 25 cze 2007, 16:52

nie oplaca sie kupowac skrzyni bo nigdy nie ma pewnosci czy bedzie dobra i na jak dlugo,mnie tez to czeka mam pewnego mechanika i powiedzial mi ze to zaden problem i nie mam sensu kupowac uzywanej pozdrawiam

TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

Post autor: TomekDj » 08 lip 2007, 14:58

Witam poraz kolejny,posłuchałem was klubowicze i pojechałem tym razem do innego mechanika żeby naprawić ten synchronizator 4 biegu tylko tym razem zostałem i widziałem jak przebiega cała naprawa po wyciągnięciu skrzyni i rozebraniu jej ewidentnie widać był rozwalony synchronizator więc mechnik go wymienił po przyjeździe do domu na drugi dzień zaczeła mi strzelać 3 bieg i wygląda na to że znowu synchronizator się rozwalił a był wymieniany pół roku temu. Powiedzcie mi prosze od czego się tak dzieje w ciągu jednego roku poszły 3 synchronizatory i poraz 3 mam wynieniać synchronizator może to jest wina czegoś w skrzyni że się tak psują już nie mam do niej siły naprawa tego 4 biegu kosztowała 400 zł i wczoraj mi sie popsuł 3 odnowa co z tym zrobić myśle już kupić skrzynie poradzcie mi coś :cry:

Awatar użytkownika
radi88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 475
Rejestracja: 12 kwie 2007, 15:29
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia

Post autor: radi88 » 08 lip 2007, 17:33

za 400 zl moge ci sprzedac sprawna skrzynie do 1Z i temat sie zakonczy. Pozdrawiam

pz261
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2007, 09:33
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: pz261 » 09 lip 2007, 13:54

A może ktoś napisać gdzie można sprawdzić czy stan oleju jest OK ? Może jakiaś fotka?Oczywiście w samochodzie z zamontowana skrzynią j.w. Dzięki!

TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

Post autor: TomekDj » 21 lip 2007, 12:55

Napiszcie mi proszę jakie oznaczenia skrzyni powinny być do silnika 1,9 TDI bo ja znalazłem kolesia który ma skrzynie ale nie we ie od jakiego silnika i na jednej pisze GTC20014 a na drugiej są zeszlifowane numery kolega wyżej zaproponował mi skrzynie ale ja jestem ze Świętokrzyskiego i mam bardzo daleko do niego.Napiszcie jakie powinno być oznaczenie skrzyni do mojego silnika.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 21 lip 2007, 13:10

Do silnika 1Z oryginalnie wstawiana była skrzynia o oznaczeniu BAA. Skrzynia o której mówił Ci kolega to chyba CGT. Mimo to musisz szukać skrzyni BAA, gdyz wszystkie inne beda miały o ile dobrze pamietam mniejsze przełożenia. Na innych skrzyniach niż BAA stracisz na prędkości.

Awatar użytkownika
radi88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 475
Rejestracja: 12 kwie 2007, 15:29
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia

Post autor: radi88 » 21 lip 2007, 16:57

Dokladnie jak pisze kolega co do mojej skrzyni mam znajomego w firmie kurierskiej wiec mozna by ja wysłac do swiętokrzyskiego za bezcen. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Linchof
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2007, 18:53

[B4 1.9 TD AAZ] szkrzynia

Post autor: Linchof » 26 lip 2007, 08:59

Witajcie Chlopaki!
czytam Wasze posty i mam pytania:
Gdyby w skrzyni padl mechanizm roznicowy jest on do naprawienia???
Z Waszych wypowiedzi wynika ze nie warto sie wpedzac w inna uzywke,
lecz jesli koszt naprawy bedzie wysoki to nie bede mial wyjscia.
Do 1.9 TD ile kosztuje skrzynia?
Mam nadzieje ze to tylko przeguby u mnie siadly, czy sa jakies widoczne, lub odglosy psujacego sie mechanizmu?
pozdrawiam i dzieki z gory za odp.
Maciek

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 26 lip 2007, 09:15

Mechanizm różnicowy najlepiej zbadać jężdżąc na łuku drogi zarówno podczas zwalniania jak i przyspieszania. Jeżeli na prostym odcinku drogi wszystko jest ok a na łuku pojawiaja się zgrzyty to prawdopodobnie uszkodzeniu uległy satelity mechanizmu różnicowego. Za dobrą używaną skrzynię do silnika diesla trzeba zapłacić na allego ok 800 PLN. Sam mechanizm równiez da się naprawić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga