Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 NE] Oznaczenia - Silnik i skrzynia

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
Młody440
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:57

[B3 1.8 NE] Oznaczenia - Silnik i skrzynia

Post autor: Młody440 » 01 gru 2010, 21:22

Witam wiec tak kupiłem Audi niestety to Składak.W dowodzie praktycznie niema nic napisane poza pojemnością silnika i masa własną i dopuszczalną.Stąd moje pytanie mam silnik 1.8 na gaźniku i nie wiem jaki to gaźnik jak go rozpoznać.Wydaje mi się że jest to wersja 90 konna bo jak na 75 koni to wydaje mi się że jakoś za dobrze to idzie.Mam 5 biegowa skrzynię i tu mam pytanie bo chciałbym do niej założyć quattro a ktoś mi mówił że normalnie w skrzyni jest wyjście tylko zaślepione.Tak przy okazji czy da się jakoś zorientować z którego roku jest te Audi? W dowodzie jest wbite 1993.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2012, 20:55 przez Młody440, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 02 gru 2010, 00:12

Prawdziwy rok produkcji rozszyfruj sobie z VINu: http://www.centrum.audi80.pl/content/view/42/35/

Do do silnika to poskrob blok w tym miejscu:
https://audi80.pl/b3-18-jaki-to-siln ... htm#493872
albo sprawdź na naklejce za kołem zapasowym w bagażniku.

Gaźnik przy NE to Keihin I
Młody440 pisze:chciałbym do niej założyć quattro a ktoś mi mówił że normalnie w skrzyni jest wyjście tylko zaślepione.
Może jeszcze fabrycznie do przednionapędowych Audi 80 dawali wał napędowy, tylny dyfer, całe tylne zawieszenie razem z tylną część płyty podłogowej od quattro...
Części samochodowe online - Motostacja

Młody440
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:57

Post autor: Młody440 » 02 gru 2010, 21:47

W tym rzecz że niema oryginalnego vinu tylko jest nabijany nowy i jest założona tabliczka znamionowa z numerem vin i wpisem że to Składak.Gdzie znajduje się oryginalnie vin?U mnie jest nabity na ściance przed skrzynka z bezpiecznikami.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 02 gru 2010, 21:57

Młody440 pisze:U mnie jest nabity na ściance przed skrzynka z bezpiecznikami.
Przy górnej krawędzi ściany grodziowej, tuż pod tą uszczelką centralnie na środku.
VIN też był na nalepce w bagażniku, jeszcze inną opcją jest poszukanie dat produkcji na częściach.
Części samochodowe online - Motostacja

fredi99vv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 324
Rejestracja: 02 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: jaroslaw/podkarpacie

Post autor: fredi99vv » 02 gru 2010, 22:30

Żadna skrzynia w B4 i B3 nie ma zaslepionego napedu do quattro to bujda :!: i nie słuchaj takich mądrali :idea:

skrzynia biegów do quattro ma inny wałek atakujacy :idea: z którego bierze napęd Torsen,a z niego idzie na wał napedowy do tylnego dyferencjału :idea:

Młody440
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:57

Post autor: Młody440 » 04 gru 2010, 18:33

Vin oryginalny został usunięty nalepki w bagażniku też niema.
Czyli skrzynia do quattro jest inna tak czy tylko ma inne bebechy?
Jeszcze mam inne pytanie czy skrzynie w 4 i 5 cylindrowych silnikach są inne tzn planowałbym przekładkę silnika na 5 cyl. i montaż quattro.I nie wiem czy szukać od razu innej skrzyni czy tę da się przerobić.
Wracając jeszcze do silnika.Przy deklu od głowicy jest tez przykręcana taka puszka(filtr paliwa chyba)i napisane na tym jest Pierburg więc czy taki mam gaźnik czy szukać tego oznaczenia na silniku?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 04 gru 2010, 19:50

Młody440 pisze:Jeszcze mam inne pytanie czy skrzynie w 4 i 5 cylindrowych silnikach są inne tzn planowałbym przekładkę silnika na 5 cyl. i montaż quattro.
Da się silnik R5 przykręcić do skrzyni R4 tylko trzeba przełożyć tulejki ustalające.
Młody440 pisze:Wracając jeszcze do silnika.Przy deklu od głowicy jest tez przykręcana taka puszka(filtr paliwa chyba)i napisane na tym jest Pierburg więc czy taki mam gaźnik czy szukać tego oznaczenia na silniku?
Ta puszka to akumulator paliwa i dawali taki z napisem pierburg nawet do gaźników keihin
Poczytaj tutaj: https://audi80.pl/audi-80-b2swap18i- ... t33902.htm
Części samochodowe online - Motostacja

deusx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:23

Post autor: deusx » 04 gru 2010, 19:54

Wracając do pierwszego postu, może Ci się wydawać, że ma większą moc. Ja też nie chciałem dowierzać, że moje audi ma tylko 71 km, a idzie jak burza ;)

Skoro to Pierburg to stawiam na 2ee, elektorniczny gaźnik wersja 71 KM czyli silnik PP (a nie NE).

Poza tym, jaki ma sens kupna audi, wymontowanie silnika, zamontowanie nowego, zamontowanie quattro (?), wymiana skrzyni i po drodze małych drobiazgów przy robociźnie. Koszt tego wszystkiego mija się z celem..

Lepiej sprzedać i kupić fabrycznie z quattro i z czym tam chciałbyś, tym bardziej, że auto składak, więc stawiam, że historia auta będzie taka:


Kupno silnika, wymontowanie starego, próba wsadzenia nowego - z 4 dni w domowych warunkach przy pierwszej próbie, silnik nie będzie do końca pasował, tydzień roboty żeby wszystko było jak trzeba, nagle okażą się inne problemy i będzie wsadzany z powrotem stary silnik. Pieniądze i czas wywalone w błoto, a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że nigdy nie wiesz co kupisz, chyba, że kupisz nowy silnik <ok>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 04 gru 2010, 20:03

Młody440 pisze:Przy deklu od głowicy jest tez przykręcana taka puszka(filtr paliwa chyba)i napisane na tym jest Pierburg
aldi pisze:Ta puszka to akumulator paliwa i dawali taki z napisem pierburg nawet do gaźników keihin
deusx pisze:Skoro to Pierburg to stawiam na 2ee, elektorniczny gaźnik wersja 71 KM czyli silnik PP (a nie NE).
deusx, naucz się czytać ze zrozumieniem.
Części samochodowe online - Motostacja

fredi99vv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 324
Rejestracja: 02 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: jaroslaw/podkarpacie

Post autor: fredi99vv » 05 gru 2010, 12:12

Przerabianie skrzyni sensu NIE ma :!: lepiej kupić inną :idea:
do przeróbki sa potrzebne dwie skrzynie(ze wzgledu na wałki i tylną obudowe skrzyni gdzie wychodzi napęd na tył) Całowita strata czasu :!: :!:

Oznaczenia gaznika raczej szukałbym na Gażniku :mrgreen: a nie na silniku :idea: :arrow: wystarczy zdjąć obudowe filtra powietrza :!:

Młody440
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:57

Post autor: Młody440 » 05 gru 2010, 21:55

Auto kupiłem za śmieszne pieniądze i w dość dobrym stanie.Zamysł jest taki aby założyć quattro ale nie koniecznie i silnik R5.Głównie ma być do zabawy niż do jazdy ogólnie będzie to coś w rodzaju rajdówki lub auto czysto Streetowe ale to się zobaczy z czasem.Nie ma wyglądać tylko jeździć nie ukrywam że modyfikacje będą bardziej obszerne.Znam się dość dobrze na mechanice żeby się bawić w takie rzeczy mam dość dobre zaplecze.Można powiedzieć to takie hobby.Ogólnie planuję ściągnąć jakieś skasowane Audi myślę że B4 z Niemiec jako dawce silnika i części a resztę na złom.Dzięki za pomoc teraz mniej więcej już wiem na czym stoję.Może jeszcze ktoś wie bo silniki R5 Audi sprzedało też Volvo gdzie ukrywa się pod nazwą T5. Wiem że Volvo jakoś istotnie nie modyfikowało tych silników czy taki silniczek podszedł by pod skrzynie od Audi?

Gaźnik u mnie to chyba Keihin II to ile to ma w takim razie mocy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga