Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT]Problem z audi B4 90KM

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
Szczebel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 27 paź 2010, 09:50

[B4 ABT]Problem z audi B4 90KM

Post autor: Szczebel » 19 sty 2011, 20:08

witam mam problem taki ze samochod nie dziala mi na benzynie.... na gazie chodzi bez zarzutow oprocz jednej drobnej rzeczy ktora jest to ze nawet przy dodatniej temperaturze powietrza po odpaleniu utrzymuje obroty na drugiej kresce ale po krotkim czasie trzymania na gazie sie rozgrzewa i jest git tzn okolo 1000 obr. i odnosnie tej benzyny bylem z tym u mechanika przejechal sie zobaczyl co i jak i gdy przelaczal z gazu na benzyne odrazu mimo wciskania pedalu gazu zdychal... pierwsza diagnoza wskazywala na pompe paliwa kupilem popmpe wymienilem i zmienilo sie to ze moglem z benzyny odpalac samochod ale nie moglem nim pojechac na benzie.... odwiedzilem mechanika raz kolejny to stwierdzono ze moze byc zepsuty sterownik gazu tzn ze poprzez przelaczenie wlasnorecznie nie przechodzi na benzyne... odwiedzilem gazownika on powiedzial ze sterownik jest sprawny otworzyl filtr powietrza gdzie znajduje sie wtrysk i powiedzial ze powinna byc kaluza jak na benzynie go odpalilem i pochodzil na wolnych obrotach a nie bylo. Nastepnie pojechalem do mechanika on sprawdzil mi ten wtrysk okazalo sie ze do wumiany jest wklad wtrysku . kupilem wtrysk caly oprocz silniczka krokowego bo potrzebowalem sam wklad wtrysku wymienilme i teraz jest tak ze na wolnych obrotach samochod chodzi na benzynie ale gdy chcem jechac na benzynie to wraz sie dusi dopiero kiedy samochod wkrece na 3 tysiace obrotow to na benzynie zacznie chodzic lecz nie dlugi czas bo kiedy chcem dodac gazu to sie dusi tak jakby dostawal "wiecej powietrza niz paliwa"-teoria mojego ojca.... i niewiem co dalej z tym zrobic. prosilbym o jakies propozycje odnosnie tej kwestii
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 21:30 przez Szczebel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
majekk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: majekk » 19 sty 2011, 20:30

Na dzień dobry odłącz akumulator na kilkanaście minut i sprawdź po tej operacji co się będzie działo. Możliwe, że jest źle ustawiona emulacja sondy i mapa wtrysków się rozjeżdża.


I pisz czytelniej... duże litery, znaki przystankowe ;-)

Aha i tytułuj tematy zgodnie z zasadami :-P

Szczebel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 27 paź 2010, 09:50

Post autor: Szczebel » 19 sty 2011, 21:58

ok tak zrobie. A jesli to nie poskutkuje , to jakie mam dalej robic postepy ?


PS : Dzieki za wskazowki ale jak widac jestem tu nowym uzytkownikiem :D

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 20 sty 2011, 18:05

_uwaga

Thauri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2009, 17:38
Lokalizacja: RZL

Abt

Post autor: Thauri » 25 sty 2011, 09:59

Witam.Moze ojciec ma racje ,dopiero co miąłem podobne objawy ale nic nie wymieniałem .Posprawdzaj dokladnie wszystkie polaczenia w ukl.paliwowym gdy ,ktorys z wezykow /przewodow spadnie lub jest niszczelny oba uklady uklad zaciaga ja powietrze i jest tak jak opisales.U mnie spadl wezyk z podcisnienia i bylo tak samo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga