Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 tdi 1z] strzela powietrzem przy wtrysku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fafigiusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:47
Lokalizacja: Leszno WLKP

[1.9 tdi 1z] strzela powietrzem przy wtrysku

Post autor: fafigiusz » 04 lut 2011, 23:16

dziś po pracy po odpaleniu z pod maski był słyszalny dziwny odgłos, po otwarciu maski poczułem na twarzy delikatny powiew i zapach spalin? przyłożyłem rękę do drugiego wtrysku i się okazuje ze tam sobie powietrze strzela. Teraz chodzi jak rasowy Zetor, pyr pyr pyr pyr. Co sie stało i czy mogę tak jakis czas jezdzic? jakies 2 dni góra 3? :?:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2011, 23:21 przez fafigiusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 05 lut 2011, 07:52

Kolego nie opisałeś dokładnie jak i skąd dmucha, ale wygląda to na uciekającą kompresje z cylindra. Skoro czuć spaliny to muszą się jakoś wydostawać z cylindra, możę wtrysk jest nie dokręcony, albo wydmuchało podkładke pod nim.

Nie powinienes z tym wogóle jeździć bo możesz rozwalić silnik/ urwać wal itp.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 05 lut 2011, 08:29

_uwaga

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 05 lut 2011, 09:32

fafigiusz pisze:dziś po pracy po odpaleniu z pod maski był słyszalny dziwny odgłos, po otwarciu maski poczułem na twarzy delikatny powiew i zapach spalin? przyłożyłem rękę do drugiego wtrysku i się okazuje ze tam sobie powietrze strzela. Teraz chodzi jak rasowy Zetor, pyr pyr pyr pyr. Co sie stało i czy mogę tak jakis czas jezdzic? jakies 2 dni góra 3? :?:
Nie ,nie możesz ,jak nie chcesz narobić większych szkód .A nie lepiej sprawdzić co się stało ?to góra 10 minut ,może tylko trzeba stopkę dokręcić ? choć to raczej mało prawdopodobne żeby się sama odkręciła <hmm> podejrzewam że wtrysk nie był dobrze spasowany w gnieżdzie ,albo nie ma podkładki miedzianej
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 05 lut 2011, 23:14

Ostatnio jak przez omyłkę założyłem wtryskiwacz ze starą podkładką to zaczęło mi furczeć z okolic jednego wtrysku, dokręcanie stopki nic nie dało. Domyśliłem się po pewnym czasie, że podkładki nie wymieniłem. Po wyciągnięciu wtryskiwacza okazało się że stara podkładka miała delikatne pęknięcie i przez nią waliło kompresję. Jestem na 99.99% pewny że u Ciebie fafigiusz jest ten sam problem, tyle że mogło po prostu zmiażdżyć tę miedzianą podkładkę. Wymień i będziesz miał spokój, co najwyżej jak musisz mieć auto to spróbuj wyciągnąć wtrysk i obrócić podkładkę miedzianą, ale nie ma gwarancji że coś pomoże.
Pytanie do spiczi, powiedz proszę w jaki sposób może urwać wał przy tak błahej sprawie, jaką jest uciekanie kompresji przez uszkodzoną podkładkę? Oczywiście nie pytam się ironicznie, po prostu zaciekawiło mnie to ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 06 lut 2011, 00:23

misiekdzwon pisze: Pytanie do spiczi, powiedz proszę w jaki sposób może urwać wał przy tak błahej sprawie, jaką jest uciekanie kompresji przez uszkodzoną podkładkę? Oczywiście nie pytam się ironicznie, po prostu zaciekawiło mnie to ;)
Pozdrawiam
Kolego może troche przesadziłem z urwaniem wału, jednak nie wiadomo jak duża jest ta dziura i jeśli przyjmiemy ze na 3 cylindrach jest po 25-30 atm a na jednym nie ma wogole/ lub jest nie wielkie to silnik będzie nie równo chodził, miał duże drgania itp, choć wału pewnie jednak tak od razu nie urwie, ale dłuższa ekspolatacja zdrowa dla silnika raczej nie bedzie.

Awatar użytkownika
fafigiusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:47
Lokalizacja: Leszno WLKP

Post autor: fafigiusz » 07 lut 2011, 16:36

a wiec po 3 dniach jazdy walu na szczescie nie urwalo i faktycznie dmuchalo podkladka, dzis juz wszystko wymienione i dziala jak trza.misiekdzwon, nie myliles sie <ok> dzieki chopaki za pomoc <piwo>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga