Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 80 1.8] chyba przegub do wymiany

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
dzialus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:25
Lokalizacja: Katowice

[B3 80 1.8] chyba przegub do wymiany

Post autor: dzialus » 12 sie 2007, 23:42

hey.przy skrecaniu kierownica słychać zgrzytanie i piszczenie,z tego co czytam na forum to prawdopodobnie do wymiany przegub.lecz nie wiem gdzie on sie znajduje i jak sie zabrać do tego.Proszę o info.Zgóry dzięki wielki
Ostatnio zmieniony 13 sie 2007, 21:53 przez dzialus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
B4 go
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2007, 19:31
Lokalizacja: pomorze

Post autor: B4 go » 13 sie 2007, 13:50

Cześć...Ja nie bylbym taki pewny ze to przegub.Zaobserwuj dokładnie jak to się objawia???Czy jest to przy max skręcie kół gdy auto nie jest w ruchu,czy też gdy koła są skręcone a bieg włączony i ruszasz z miejsca???jeśli przegub to auto musi się poruszać... jeśli auto stoi i słychać piski to może być to pasek napedu pompy wspomagania kierownicy luzny lub zurzyty:)Mniejszy wydatek :-D
Jeśli przegub to znajduje się na krańcu półosi,która wychodzi ze skrzyni biegów i przenosi napęd ze skrzyni na koła ,jest on przy kole od wewnętrznej strony osłonięty częściowo osłona gumową (możliwe że osłona jest rozerwana dostał się piasek ,woda i załatwiło przegub)

dzialus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dzialus » 13 sie 2007, 21:32

sprawdziłem osłony gumowe przegubu i raczej sa w porzadku,a denerwujące piszczenie okazało sie blachostką poniewaz po sciągnięciu kierownicy i wlaniu oleju a potem po wcisnięciu smaru w końcowke drązka uporczywe dzwięki zanikły. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga