Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9 TDI Avant '94] Inny problem z zamkiem centralnym.

ODPOWIEDZ
-Hammer-

[80 B4 1.9 TDI Avant '94] Inny problem z zamkiem centralnym.

Post autor: -Hammer- » 13 sie 2007, 10:02

Witam serdecznie. Na początku powiem że przeszukiwałem forum przez jakieś 2 godz. w poszukiwaniu potrzebnych materiałów. Jest tego rzeczywiście sporo, ale niestety nie wyczerpuje to wszystkich moich wątpliwości, dlatego założyłem nowy temat. Jeśli kogoś to razi, bardzo przepraszam, ale jestem już trochę zdesperowany moim problemem i chcę już go jak najszybciej rozwiązać. A teraz do rzeczy...
Przed kiloma miesiącami kupiłem 80 B4 Avanta 1.9 TDI z 94 roku. Jest w nim centralny zamek i jako kluczyk ze sterownikiem do tegoż zamka jest jakiś zwykły badziewny, 3-przyciskowy tzw kluczyk-scyzoryk. Nie było to robione w kraju - takie auto ściągnąłem już z zagranicy. Na ile udało mi się wyczytać na forum, te auta nie miały sterownika zdalnego a możliwe było użycie centalnego zamka wyłącznie za pomocą przekręcenia kluczyka w zamku. Przynajmniej tak zrozumiałem. Zresztą widać że ten kluczy-scyzoryk nie jest jakiejś wysokiej klasy - na allegro widziałem podobne za komplet jakieś 120 zł. Więc ktoś musiał zrobić to samodzielnie. Problem w tym, że mam tylko jeden taki pilot z kluczykiem, a i tak jest on już mocno sfatygowany. Kluczyk ten nie ma immo. Chciałbym założyć coś lepszego, a najlepiej nowy sterownik centralki wraz z jakimś alarmem, bo tego też chyba nie ma - przynajmniej nie widziałem żadnych czujników w samochodzie. Może ktoś kto zna się na tym lepiej niż ja mogłby polecić jakiś komplet. I gdzie mam szukać w samochodzie tego sterownika i odbiornika sygnału z pilota. Pompka znalazłem, ale nie mam pojęcia czy jest ona również sterownikiem zamka centralnego zamka i odbiornikiem. Pewnien facio powiedział że pilot który mam jest na podczerwień, a nie radiowy, bo ma czerwoną szybkę za którą jest dioda nadawcza. Czy to prawda? Jeśli trzeba zrobię zdjęcia i wstawię. Wśród tylu fachowców na pewno ktoś będzie potrafił to stwierdzić. Potrzebuję szybko rozwiązać ten problem, bo jak wspomniałem pilot jest już w naprwdę złym stanie i w dodatku jedyny jaki posiadam. Z montażem wszystkiego myślę że poradziłbym sobie, trochę się tam na elektronice wyznaję... Ale nie wiem nawet jaki komplet powinienem kupić i gdzie w aucie szukać poszczególnych elementów. Dziękuję za wszelkie dobre rady. Pozdrawiam.

comandor77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:38
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: comandor77 » 16 sie 2007, 21:49

1. Dobrze by było gdybyś zamieścił foty.
2. Pilot na podczerwień - więc w aucie raczej w widocznym miejscu (podczerwień w przeciwieństwie do fal radiowych nie przechodzi przez przeszkody, ale to już inna bajka) powinien być odbiornik, np w Renaultach jest takie rozwiązanie - odbiornik jest w wielu modelach umieszczony przy konsoli pomiędzy "słonecznikami" (taka kula z czerwoną oprawką)- znalazłeś coś takiego.
3. Temat podłączania takich zabawek na forum już był.
4. W sklepach jest pod dostatkiem takich urządzeń - jak chcesz wypas to kup sterowanie centralnym z opcją domykania szyb jak masz szyby w prądzie +immobiliser+antynapad+autolock+...,, i tak pod względem zabezpieczenia auta wszystkie te urządzenia niewiele dają: może trochę straszą i dają trochę wygody, najlepsze i najtrudniejsze do obejścia są własne patenty(nietypowe, niestandardowe, bez dostępu do dokumentacji)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga