Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Malowanie elementow czarnych ?

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 21 lut 2007, 16:26

mymaney pisze: Co prawda do poprawki, bo poprzedni właściciel chyba miał za wąski garaż :mrgreen:
He he dobre ;-) albo na parkingu znam takich w golfie mi tak załątwili lusterka, a co do lakiernika to chyba szkoda sobie zawracać głowy z lakiernikiem, kup spraya i pomaluj sam :-P

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 21 lut 2007, 16:52

grubas12 pisze:A co sadzicie o pomalowaniu lusterek w kolorze nadwozia? Ile lakiernicy krzyczą za coś takiego?
jak najbardziej... jeszcze ładniej sie prezentuje jeśli masz klamki w kolorze...a koszt pomalowania klamek+lusterek to ok 150zł.. :-)

grubas12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2007, 03:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grubas12 » 21 lut 2007, 20:06

Dzięki za informacje

Awatar użytkownika
TNTomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:02
Lokalizacja: Olsztyn

[Audi 80 B4 2.0] Malowanie plastików pod kolor.

Post autor: TNTomek » 07 mar 2011, 15:40

Hej. Przyszła wiosna a z nią pomysły na mody autka. Wpadłem na pewien pomysł,aby polakierować pod kolor czarne elementy audicy ( kolor srebrny). Chodzi mi o listwy boczne na drzwiach, lusterka , klamki oraz czarne wstawki na obu zderzakach. Jak myślicie. Doda to autu polotu,czy to raczej zbędna kosmetyka? PS: Ciężko będzie z doborem lakieru i czy da się o zrobić w "domowym zakresie" ?

Pitras

Post autor: Pitras » 07 mar 2011, 16:02

Wg mnie nie będzie to ładnie wyglądało.
Ja mam podobne plany, z tym, że ja mam całe czarne zderzaki i zamierzam je pomalować (tylko dolną część a zostawić pasek taki żeby się komponował z listwami bocznymi).
Jeśli masz oryginalny lakier to w dobrej mieszalni dobiorą ci po kodzie lakieru.
I dołączam się do pytania: jak wygląda malowanie w warunkach domowych?
Dysponuję kompresorem i pistoletem do malowania. Wiem, że do lakieru trzeba zastosować uelastyczniacz. A jak wygląda sprawa z przygotowaniem podłoża?

Awatar użytkownika
Chuppa83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 526
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:13
Lokalizacja: Mainz

Post autor: Chuppa83 » 07 mar 2011, 16:02

Też kiedyś nad tym myślałem jak widziałem to na B4ce jak szedłem piechotą na pierwszy rzut oka coś było nie tak auto wydawało się „młodsze”, jak oddam auto do lakiernika to na 99% dam to zrobić.

Awatar użytkownika
TNTomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:02
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: TNTomek » 07 mar 2011, 16:12

Co do przygotowania podłoża,to trzeba zmatowić cały zderzak ( chodzi o plastik) następnie podkład baza kolor + dodatek uelastyczniający (coby przy ruchach zderzaka nie popękała farba i nie łuszczyła sie i na koniec lakier. Co do 2 postu to też uważam ,że autko wygląda młodziej. Jednego jestem pewny,że klamki będą pomalowane na 100 %. Co do reszty się zastanawiam. Fajnie by też było walnąć lusterka w chromie :mrgreen:

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 07 mar 2011, 16:13

Male powierzchnie mozna sobie polakierowac nie majac zbyt duzego doswiadczenia, elementy takie jak zderzaki, radze oddac w rece kogos doswiadczonego tym bardziej ze kolor srebrny jest jednym z najtrudnieszych do polozenia.
Pitras pisze:Wiem, że do lakieru trzeba zastosować uelastyczniacz. A jak wygląda sprawa z przygotowaniem podłoża?
W kolejnosci;

Matowisz zderzak,przemywasz zmywaczem, kladziesz podklad zwiekszajacy przyczepnosc(do plastiku), jesli masz nierowna powierzchnie kladziesz podklad akrylowy badz epoksydowy, po wyschnieciu podkladu wycierasz go papierem na sucho badz mokro,przemywasz zmywaczem, kladziesz baze, po 20-30minutach kladziesz 1 warstwe bezbarwnego, idziesz zapalic papierosa i po powrocie kladziesz 2 warstwe bezbarwnego. Przed polozeniem bezbarwnego warto przetrzec baze sciereczka antystatyczna zeby nie bylo syfow.

Jesse
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 54
Rejestracja: 11 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Jesse » 11 mar 2011, 07:57

Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd chyba że chcesz by za 2 mc znowu malowali daną część ponownie. 20-30 minut ?? baza schnie w 5 do 10 min jak ktoś tak długo bedzie czekał to nie zwiąże się z lakierem bezbarwnym i wtedy wystarczy lekie uszkodzenie powierzchni kamieniem potem jakaś myjka typu karcher i wszystko schodzi płatami. Nie mówcie że nie widzieliście aut gdzie odchodzi lakier bezbarwny.

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 11 mar 2011, 15:00

Troche malo wiesz na temat lakierow samochodowych :roll: Widziales kiedys lakier baze ktory jest aktywny 24h :?: Czytales specyfikacje techniczna lakieru danego producenta? Slyszales o odpadajacym bezbarnym poniewaz baza nie doschla? Wiesz od czego zalezy czas schniecia bazy?

Awatar użytkownika
mati86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1286
Rejestracja: 09 maja 2010, 12:26
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: mati86 » 11 mar 2011, 18:47

TNTomek, ze srebrnym będziesz miał ciężko dobrać bez cieniowania ale zrobisz sobie próbkę i zobaczysz jak wyjdzie w miarę dobrze to możesz malować.

klamek to nawet nie podkładuj tylko odrazu lakier,a listwy i lusterka musisz zapodkładować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl