Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4/1Z] Szarpie w czasie hamowania

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
nieświeć
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2010, 13:07

[B4/1Z] Szarpie w czasie hamowania

Post autor: nieświeć » 21 mar 2011, 12:50

Witam. Mam taki problem. Gdy dojeżdżam do skrzyżowania i hamuję silnikiem i hamulcem, gdy prędkość jest mała. samochód zaczyna mi szarpać. Mam takie odczucie jakby coś przeskakiwało mi na wieloklinie, jakby przeskakiwała półośka. Czy jest to możliwe. Muszę wcześniej wysprzęglać. W czasie ruszania, przyspieszania, jazdy takich objawów nie ma. Myślałem że to wina poduszek. Na silniku są dobre. Na skrzyni biegów nie sprawdzałem, ale skrzynią jak szarpałem od spodu to skrzynia się nie ruszała. Jaka może być przyczyna?
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 16:29 przez nieświeć, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DYZIO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1163
Rejestracja: 27 lis 2007, 23:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: DYZIO » 21 mar 2011, 15:56

Z tego co ja zrozumiałem to dojeżdżasz do skrzyżowania na biegu np 3 zwalniasz silnikiem i hamulcem nie wciskając sprzęgła i ty się dziwisz dlaczego są szarpania.

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 21 mar 2011, 22:29

Podaj jakieś prędkości i biegi, to wtedy będziemy wiedzieć, czy przypadkiem nie próbujesz nieświadomie zdusić silnika a on z Tobą walczy. Z tego co piszesz to wygląda jakby właśnie tak było. Tego silnika powyżej 2 biegu nie możesz opuszczać niżej niż 1400rpm bo się burzy i wtedy telepie. Na trójce jeszcze nie ma tragedii, ale na czwórce to już się poważnie upomina.
Sprzedam nowe tulejki wózka, listwa w zderzak bez halogenu prawa, pompa wtryskowa bez nastawnika, tuleja belki tylnej LEM, zaciski hamulcowe. Kontakt PW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga