Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 V6 ABC ] nie pali na jeden cylinder

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
racagsm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Żywiec

[B4 2.6 V6 ABC ] nie pali na jeden cylinder

Post autor: racagsm » 26 lis 2010, 00:46

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem AUDI 80 b4 2.6 Quattro. Autko posiada półtora roczna sekwencyjna instalacje gazową. Silnik nie pracuje równo a na gazie słychać jak gaz dopala się w katalizatorze. Na kablach WN był widoczny przeskok iskry, myślałem ze to wina kabli, wiec wymieniłem kable i świece na nowe, lecz nie przyniosło to efektu. Sprawdzałem kompresje na tym nie działającym cylindrze i jest 9 w sumie bez rewelacji ale spalanie powinno się odbywać.... Cylinder nie pracuje ani na gazie ani na benzynie, iskra wygląda na dobra. Myślę ze to nie cewka bo przepięciu kabli nie było efektu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 14:26 przez racagsm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 26 lis 2010, 08:18

_uwaga

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 26 lis 2010, 15:19

Sprawdz czy napewno jest iskra na tym cylindrze, jak jest to zobacz czy wtryskiwacz PB podaje paliwo. Skoro masz sekwencje to zrób tak odpal na PB i wypnij wtyczke od wtryskiwacza PB i zobacz co bedzie sie działo, podejrzyj jak zachowuje sie sonda na danym rzedzie cylindrów, moze byc ze listwa puszcza gaz i ten cylinder chodzi na 2 paliwach.. Sprawdz tez czy nie zaciag lewizny na danym cylindrze na wkretce w kol ssacy.

racagsm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: racagsm » 26 lis 2010, 16:50

Iskra jest sprawdziłem to właśnie. Odpaliłem na PB i odpiąłem wtrysk "martwego" cylindra zero reakcji, jak idzie na LPG i też odpinam wtrysk zero reakcji. Dziś jechałem na gazie jak otworzyłem okno było czuć paliwem moje pytanie czy jak będzie dostawał dwa paliwa to może nie palić na ten cylinder? i jak sprawdzić czy nie zaciąga lewego powietrza.

Awatar użytkownika
radek kocio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:07
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: radek kocio » 26 lis 2010, 18:36

Weź kawałek węża jeden brzeg wetknij w ucho :mrgreen: a drugi przesuwaj po kolektorze, a zwłaszcza tam gdzie są uszczelki, jeśli trafisz na nieszczelność usłyszysz bardzo wyraźny dźwięk poodkreślam bardzo wyraźny tak jak by ktoś mówił bezpośrednio do ucha. Ja tak zlokalizowałem 3 nieszczelności w dolnej części kolektora. Dokładnie nie wiem ale żeby sprawdzić sterowanie wtryskiwaczem PB podpina się diodę (chyba 12V) do wtyczki przy wtrysku i jak silnik pracuje to powinna migać. Rezystencja na pinach wtrysku powinna wynosić cuś koło 13-17 ohm.

hornett_ph
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2010, 07:30
Lokalizacja: Piła

Post autor: hornett_ph » 21 mar 2011, 10:46

Podepnę się pod temat. Mi nie pali na gazie ale pali na benzynie, zalewa mi też święcę, co robić? wtryskiwacze Gazu działają

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 21 mar 2011, 12:27

Sprawdź jak wyżej czy iskra jest, zamień świece z innym cylindrem. Albo zacznij od razu od sprawdzenia ciśnienia sprężania.

hornett_ph
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2010, 07:30
Lokalizacja: Piła

Post autor: hornett_ph » 21 mar 2011, 14:36

Chciałbym dodać, że głowice są świeżo po robocie, tzn planowanie, wymiana zaworów, gniazd zaworowych oraz prowadnic zaworowych, spotkałem się z opinia ze "przedmuchuje" cokolwiek to znaczy i ze powinienem zmniejszyć mu obroty. :-? . Da się ciśnienie zbadać jakimś domowym sposobem nie posiadając specjalistycznej aparatury?. (Jestem spłukany na maksa naprawa przeszło 2,2k)

Awatar użytkownika
kris4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 285
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:37
Lokalizacja: kuj - pom(Radziejów)

Post autor: kris4 » 21 mar 2011, 21:50

Cześć , koledzy czy moze tak byc ze moze spalac jednoczesnie benzyne i gaz :cry:

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 21 mar 2011, 22:44

Jeśli padnie emulator któregoś wtryskiwacza benzynowego to może wtedy dany cylinder chodzić na benzynie i gazie.

Awatar użytkownika
kris4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 285
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:37
Lokalizacja: kuj - pom(Radziejów)

Post autor: kris4 » 22 mar 2011, 09:24

hornett_ph pisze:(Jestem spłukany na maksa naprawa przeszło 2,2k)

No to sie nie dziwie, mnie ze wszystkim kosztowało ok 1400, ale moze ci nie działa jeden cylinder moze emulator zile podpiety ,ja tak miałem jak pojechalem ustawic gaz to gościu się spytał kto to podpinał, i pozamieniał i działa teraz gitarka, tak ze mysle ze do gazownika trzeba dac

hornett_ph
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2010, 07:30
Lokalizacja: Piła

Post autor: hornett_ph » 22 mar 2011, 10:37

kris4 pisze:No to sie nie dziwie, mnie ze wszystkim kosztowało ok 1400
gniazda+zawory+ są przystosowane do gazu, może dlatego tyle.plus dwa razy musiał rozpinać rozrząd bo jak ciśnienie wywaliło uszczelki to termostat tez poszedł ale to się okazało dopeiro po uruchomieniu silnika. a mi zależało na czasie....i teraz znów mam problem z ty cylindrem niestety, dlatego zbieram porady. A nie chce się przekonywać o źle zamontowanych zaworach albo ich regulacji, wole myśleć ze coś zostało źle podpięte, tylko nie wiem co. jak się okaże jednak ze to mechanika to zjebie mechanika ale jest potrzebne auto, puki co cche smameu posprawdzac co sie da tylko nei wiem gdzie szukac

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 22 mar 2011, 13:51

no jak jest spreżanie na tym garze i jest iskra to znaczy ze cos z z dostawą mieszanki
a jak Ci działa na benzynie a na lpg nie , to do serwisu z instalacjami LPG i na początek podłącz pod kompa

sebco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 17 mar 2007, 09:06
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sebco » 26 mar 2011, 20:05

Miałem podobny przypadek.
U mnie nie działał na jednym cylindrze od czasu do czasu na PB. Na LPG OK.
Każdy komputer LPG ma przekaźniki przełączające PB/LPG i u mnie jeden z przekaźników nie zamykał obwodu PB a po przełączeniu styków LPG działały. Więc może to być tego wina. Ponieważ jetetm elektronikiem udało mi się to wyczaić. Serwisy mówiły nowy komp. Ustaliłem który przekaźnik wymieniełem i hula.
U ciebie może być to samo ale w drugą stronę. Przekaźnik w stanie spoczynku dobrze zwiera styki. Po przełączeniu na LPG nie dowiera i więc syganł na driver wtryskiwacza LPG nie dostaje sygnału z ECU i wtrysk nie działa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl