Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 AFN] wyciek spod górnej pokrywy pompy wtryskowej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

[A6 C5 AFN] wyciek spod górnej pokrywy pompy wtryskowej

Post autor: pawelrybak15 » 23 maja 2011, 14:31

Witam. Wiem że to jest forum Audi 80, ale myślę że pomożecie rozwiązać problem z A6 także.
Otóż w ojca A6tce z 99r od pewnego czasu ciągle pojawia się wyciek ON spod górnej pokrywy pompy wtryskowej :evil:
Pompa oczywiście Bosch, uszczelka była wymieniana raz przez pompiarza i już dwa razy w ASO, przy czym ostatnia wytrzymała raptem tydzień :roll:
Postanowiliśmy z ojcem zająć się tym sami, odkręciliśmy dekielek i dokonaliśmy oględzin. Uszczelka okazała się być w dobrym stanie, jednak dekiel wyglądał na lekko krzywy więc został wyrównany i przykręcony ponownie. Znowu na tydzień był spokój i dziś pociekło po raz kolejny znów w tym samym miejscu :evil:
Proszę podpowiedzcie co można z tym zrobić, jak to naprawić, bo mój ojciec ma już naprawdę dość i obawiam się że przez taką drobnostkę zrazi się do Diesli <osohozi>

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 23 maja 2011, 14:41

pawelrybak15 pisze:od pewnego czasu ciągle pojawia się wyciek ON spod górnej pokrywy pompy wtryskowej :evil:
Pompa oczywiście Bosch, uszczelka była wymieniana raz przez pompiarza i już dwa razy w ASO, przy czym ostatnia wytrzymała raptem tydzień :roll:
Postanowiliśmy z ojcem zająć się tym sami, odkręciliśmy dekielek i dokonaliśmy oględzin. Uszczelka okazała się być w dobrym stanie, jednak dekiel wyglądał na lekko krzywy więc został wyrównany i przykręcony ponownie. Znowu na tydzień był spokój i dziś pociekło po raz kolejny znów w tym samym miejscu :evil:
Proszę podpowiedzcie co można z tym zrobić, jak to naprawić,
W sumie to raczej rzadki przypadek żeby dekielek nastawnika był krzywy ,ja się z tym nie spotkałem ,a trochę ich przeszło przez moję ręce :mrgreen: ale różne cuda się dzieja ,skoro nie pomaga wymiana uszczelki ,trzeba wymienić dekielek ;-) innej opcji nie widze ,jakby coś to mam na zbyciu ,pisz na pw...upewnij się na 100% że na pewno cieknie z pod dekielka

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 23 maja 2011, 14:46

PW w sprawie dekielka wysłane :-)
Jeszcze obejrzę to dokładnie, znowu trochę przyszlifowaliśmy dekielek i może teraz będzie dobrze, jeśli jednak znowu pocieknie to chyba będzie trzeba wymienić :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga