Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 abk] problem z dmuchawa

ODPOWIEDZ
jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

[b4 abk] problem z dmuchawa

Post autor: jabko_nb » 26 maja 2011, 09:53

Witam niestety poraz kolejny 1 problem zniknoł i kolejny sie pojawił a mianowicie dotyczacy dmuchawy , wywala mi przez caly czas bezpiecznik myslalem jest byl za slaby wlozony byla 20 wiec dalem 32 obydwa sie spalily, w czym tkwi problem wiatram mi dziala jak nalezy ,sprawdzilem na krotkim spieciu kablem i pieknie chula a wiec gdzie mam szukac rany jak uleczyć bo stanie w korku i full sloneczku rowna sie jedno, gotowanie płynu

olapiotr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 04 sie 2009, 01:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: olapiotr » 26 maja 2011, 10:11

Prawdopodobnie silnik zaciera się na tulejkach i potrzebuje dużo więcej prądu, co jest powodem palenia bezpieczników.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 26 maja 2011, 10:42

olapiotr pisze:Prawdopodobnie silnik zaciera się na tulejkach i potrzebuje dużo więcej prądu, co jest powodem palenia bezpieczników.
Może być i tak, jednak sprawdź czy lekko sie obraca wentylator i czy nie ma nadmiernych luzów.
Jeżeli mimo wszystko okaże się że jest ok to może silnik kiedyś dostał napięcia jak był zablokowany i sie nadpalił.

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 26 maja 2011, 17:21

ale mowa tu o silniku wentylatora nie dmuchawy( błąd językowy sorki ) jesli tak to chodza one lekko i nie lataja

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 26 maja 2011, 19:17

obydwa dla silnika ABK sa 30A, to ze sie pala, moze byc ze trafiles na chinska dostawe, byl temat na forum o stopionych gniazdach a bezpiecznik pozostawal caly

jesli na komutatorze bedzie zwarcie to zawsze sie bedzie przepalal, choc to zadki przypadek, musialbys zobaczyc jak wyglada u ciebie piercien komutatora, moze szczotki zwieraja wiecej niz jedna cewke, i pewnie bez otworzennia silnika sie nie obejdzie,
tak, wiem ze sa nie rozbieralne ale jak sie uprzesz otworzysz je i zlozysz, gdyz juz to kiedys przerabialem

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 26 maja 2011, 20:18

mam jeszcze wiatraki od 2.6 silnika ale nie wiem czy to dobry pomysł ale warto sprawdzić jak zadziałają to znaczy ze silnik wentylatora jak nie to coś dalej

[ Dodano: 2011-05-26, 21:04 ]
teraz zrobiłem test mały bo pomyślałem ze to prze ABS wywala go , bo mógł mieć gdzieś spięcie wiec wyciagnolem bezpiecznik od ABS i czekałem aż wskazówkowa wejdzie na 90 wyszła ponad włożyłem bezpiecznik ABS- u i nic bezpieczniki oba cale a wiatrak stoi w miejscu , i co teraz

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 27 maja 2011, 09:29

wentylator/wiatrak chlodnicy, ma w swoim obwodzie przewaznie dwa przekazniki, oraz przelacznik/wlacznik wiatrakow chlodnicy na tejze chlodnicy i kto wie czy cos jeszcze nie wiecej
wogule sie on wlacza przy okolo 92st no i warunek ze wokolo wlacznika na chlodnicy musi byc goraco aby on zadzialal, w ABK dziala to poza stacyjka, wiec pozycja kluczyka niema znaczenia
powinienes zaopatrzyc sie w schematy sa na na forum, lub w niebieskiej ksiazce od audi 80

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga