Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Problem z centralnym zamkiem ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
S-i-R-o
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[B4] Problem z centralnym zamkiem ?

Post autor: S-i-R-o » 31 sie 2007, 12:03

Witam, ostatnio coraz częściej mam problem z centralnym zamkiem, a mianowicie coraz częściej nie chce się otwierać z pilota alarmu. Z zamykaniem nie ma problemu.
A z otwieraniem z pilota co jakiś czas sa jaja, alarm sie rozbraja ale centralny nie otwiera drzwi.

Nie mogę dojść co może być tego przyczyną :(

mam tez dziwne objawy :
1. otwieram drzwi pasażera kluczykiem , otwiera się rygielek, otwieram klamką a rygielek sie zamyka, (w pozostałych drzwiach rygle sie nie podnoszą) dopiero jak podniosę palcami ten rygiel z powrotem to pozostałe drzwi sie otwierają. :roll:

2. otwieram drzwi kierowcy kluczykiem, rygielek sie podnosi (pozostałe rygle w innych drzwiach są zamknięte) otwieram klamką drzwi , rygle w innych drzwiach sie otwierają

czy przypadki 1 i 2 to tam ma być ?

co mam zrobić ? zaczyna mnie to denerwować ? nie mam pojęcia za co sie zabrać :(
ktoś coś poradzi ?

A80 b4 '95 TDI

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 31 sie 2007, 13:55

A jaki kolega ma centralny?? Pneumatyczny czy elektryczny bo z opisu to mi to bardziej do elektrycznego pasuje.

Awatar użytkownika
nitro20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 254
Rejestracja: 29 sty 2007, 18:12
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: nitro20 » 31 sie 2007, 17:36

MOżesz mieć problem z elektyką u mnie strzeliły przewody w klapie bagżnika podczas zamykania kufra zginają sie i po jakimś czasie zaczynają pękać mozesz mieć gdzieś zwarcie na przewodach u mnie po włączeniu świateł centr sam sie odpalał czasem sam się wyłączał i były cyrki z alarmem po zamknięciu sie otwierał itd Sprawdz przewody w bagażniku.

Awatar użytkownika
S-i-R-o
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: S-i-R-o » 31 sie 2007, 19:40

To fakt, po zakupie miałem uszkodzoną wiązkę idącą do klapy po lewej stronie, dotarłem do tego bo nie działo mi podświetlenie rejestracji wszystko inne działało.
Może rzeczywiście tam coś jest jeszcze nie tak, ale starałem się zrobić to starannie.

a można jakoś odłączyc czujnik klapy (czy co tam jest) żeby sprawdzić czy to aby nie to ? (ew gdzie i co jak ?)

nie wiem czy mam elektryczny czy pneumatyczny :-) jak to poznać ?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 31 sie 2007, 21:29

Jeśli masz elektryczny to gdy zamykasz jedne drzwi wszytstkie inne momentalnie sie zamykają. W pneumatycznym słychac prace pompki w bagarzniku. Zamkniesz jedne drzwi a po chwili za,mykają ci sie pozostałe. Ale przede wszystkim słychać prace tej pompki. Ale przy zamku pneumatycznym nie możliwe jest coś takiego żeby jedne drzwi ci sie zamykały a inne otwierały. Szystko albo sie zamyka albo otwiera bo pompka nie może zassysać i tloczyć powietrza jednocześnie :-D A przynajmniej tak jest u mnie.

Awatar użytkownika
S-i-R-o
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: S-i-R-o » 31 sie 2007, 21:58

a więc mam pneumatyczny bo wyraźnie słychać pąpkę w bagażniku.
nie ma sytuacji że mi się jedne zamykają a drugie otwierają, poprostu albo sie otwiarają albo sie nie otwierają z pilota.

pytanie czy nie powinno byc tak że jak przekręcę kluczyk w drzwiach kierowcy, wszystkie drzwi sie otwierają ?
bo u mnie dopiero otwierają sie po otwarciu tych drzwi.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 31 sie 2007, 23:00

Tak właśnie powinno być. Tylko otwieranie przednich drzwi lub ich zamykanie daje sygnał do pompki aby ta pompowała albo zassysała powietrze.

Niech kolega sprawdzi kable idące od drzwi kierowcy. Może gdzieś któryś kabel nie łączy o tak by na to wychodziło skoro otwierasz drzwi a tu pompka dostaje nagle sygnał.

Awatar użytkownika
S-i-R-o
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: S-i-R-o » 01 wrz 2007, 16:14

Robiłem testy, zamykałem sie w auciem dzyndzlem, i zamykały sie rygielki, ale z otwieraniem już był problem, po kilku próbach dopiero się otwierały, ale jak np otworze dzyndzla, inne drzwi sie nie otwierają a jak otworzyłem drzwi to sie otworzyły. czy są tam jakieś czujniki czy jak ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga