Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.6TD ABE]migająca kontrolka podgrzewaczy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luki345
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2007, 13:21

[80 B3 1.6TD ABE]migająca kontrolka podgrzewaczy

Post autor: luki345 » 31 sie 2007, 22:00

Witam wszystkich.
Dziś podczas jazdy zacząła mi migać kontrolka podgrzewaczy. zgasiłem silnik i jak właczam zapłon i w momencie gdy normalnie kontrolka ta powinna świecic(podczas grzania świec) ona miga. nie wiem co to znaczy. Spotkał sie ktoś z takim czyms? dodam ze teraz tak za kazdym razem, przed odpaleniem miga i jakies 10 sekund po odpaleniu znów zaczyna mrugać.
Prosze o szybka pomoc.

[ Dodano: 2007-08-31, 22:05 ]
jeszcze jedno. u was tez tak jest ze kontrolka świeci sie az do momentu wyłaczenia podgrzewaczy? czy to normalne?. dodam ze jest to silnik 1,6td intercooler z 90 roku. Autko mam od tygodnia więc nie za bardzo wiem jak to powinno być

[ Dodano: 2007-08-31, 22:16 ]
A i jeśli dubluje temat to przepraszam
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2007, 21:22 przez luki345, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 31 sie 2007, 22:56

Ja posiada takowy silniczek, czyli 1,6 TD Intercooler. U mnie jest coś takiego jak ręczne ssanie. Otóż gdy odpalam zimne auto to włancza sie kontrolka grzania świec (świeci mocno). Gdy wtstępne grzanie się zakończy przygasa. Odpalam auto. I gdy mam je na ssaniu to kontrolka grzania świec znów zaczyna świcić mocno i świeci tak długo aż nie wcisnę gałki ssania. Jeśli kolega również ma ręczne ssanie to na samym początku zajrzałbym właśnie do tej gałki, bo poprostu tam może coś stykać sie i przez to ta kontrolka mruga. Przy zgaszonym silniku kontrolka grzania świec pokazuje właśnie to że świce są grzane, ale na odpalonym motoże pokazuje ona juz że auto ma wyciągnięte ssanie.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
luki345
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2007, 13:21

Post autor: luki345 » 31 sie 2007, 23:50

Ręcze ssanie mam ale wcześniej takiego czegoś nie było nawet jak jechałem na tym ssaniu to nic sie nie świeciło a tu nagle na odpalonym silniku zacząło mrugac. A Wiesz może gdzie jest umijscowinony ten czujnik od ssania? Kurcze u mnie kontrolka świeciła równym światłem az do tykniecia(wyłaczenia sie podgrzewaczy).

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 01 wrz 2007, 00:38

Sprawdź przy tej gałce. Odkręć osłonkę nad kolanami kierowcy bo zaraz przy tej gałce ssania jest ten czujnik który pokazuje czy ssanie jest wyciągnięte czy nie. tam pewnie leży problem. Bo przy uruchomionym silniku i wyciągniętym ssaniu powinna świecić ci kontrolka od grzania świec. Jeśli nie świeci to na bank tam leży problem.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
luki345
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2007, 13:21

Post autor: luki345 » 01 wrz 2007, 09:39

dzis rano prubowalem odpalic go i nic. kreci ale nie łapie. tak jak by podgrzewacze nie załaczały sie wogole. jak właczam zapłon to słysze takie dwukrotne tykniecie jak by sie właczały i wyłaczały podgrzewacze. Tego przyczyną może byc słaby akumulator?
Czy ten czujnik raczki ssania moze blokowac załaczenie sie świec?
ja juz jestem głupi. nie wiem co sie dzieje :/

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 01 wrz 2007, 09:49

To tyknięcie może oznaczać również właczenie sie elektrozaworu. Po pierwsze sprawdź czy elektrozawor działa i otwiera się, a po drugie czy świece grzeją. Jeśli nie wiesz jak to pisz.

Ten czujnik nie ma chyba żadnego związku z podgrzewaniem świec. Podczas jazdy ma jedynie informować o tym, że masz włączone ssanie.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
luki345
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2007, 13:21

Post autor: luki345 » 01 wrz 2007, 21:38

no i uporałem sie z usterka :). padł bezpiecznik podgrzewaczy(taka blaszka)
Wczoraj palił bo był ciepły a przez noc chyba zmarzł i rano nie dał rady odpalic.

Labiel u ciebie tez tak jest ze na wyłaczonym silniku kontrolka swieci do wyłaczenia podgrzewaczy(tak na oko koło minuty i za kazdym razem tak długo swieci, nawet na ciepłym silniku)? zastanawia mnie to bo w pasacie mojego ojca kontrolka gaśnie po rozgrzaniu świec (po jakichś 10 sekundach i zalezy tez to od temperatury silnika) i jest to znak ze mozna odpalac a świece jeszcze z pół minuty grzeja.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 02 wrz 2007, 12:48

U mnie tak właśnie jest. 10-15 sekónd, zależy jaki zimny silnik, ale ogólnie nie jest to długo. No a na rozgrzanym silniku oczywiście nie włancza się ta kontrolka i tak powinno być. Być może masz walnięty czujnik temperatury silnika, ten który steruje załanaczniem bądź nie świec.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
luki345
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2007, 13:21

Post autor: luki345 » 02 wrz 2007, 22:45

Przy gałce ssania nie znalazłem zadnego czujnika ani nawet śladu po nim, żadnych kabelków luźnych ani nic :/. może moja audiczka nigdy takiego czujniczka nie miała.
A co do czujnika temperatury to gdzie on jest zamontowany w którym miejscu bo nie moge w instrukcji serwisowej znaleźć go.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 wrz 2007, 01:30

Hmy. U mnie jak odkręci sie od spodu kierownicy tą całą pułeczkę to widać wyraźnie że do gałki ssania idą dwa przewody, które są wpięte do czegoś tam. Nie jestem pewien ale chyba było montowane coś takiego że ssanie po jakimś czasie automatycznie sie chowało i w takim przypadklu tego czujnika może już nie być.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga