Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1z Avant] Problem z centralnym zamkiem z pilota

ODPOWIEDZ
ruski007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 14 lis 2008, 23:34
Lokalizacja: Zamość

[B4 1z Avant] Problem z centralnym zamkiem z pilota

Post autor: ruski007 » 13 lip 2011, 21:27

Witam,

Przeszukałem już chyba cały dział centralnego zamka, więc po dwóch dniach zmagań postanowiłem napisać nowego posta.

Sprawa wygląda tak:
Centralka ori + ori alarm a do tego dokładany moduł na pilota wszystko działało kilka lat aż zaczęły się fochy. Z pilota raz działał raz nie, czasem nie uzbrajał alarmu (brak kwiknięcia przy zamknięciu). Od jakiegoś czasu nie działał z pilota w ogóle więc się za niego wziąłem. Z kluczyka (drzwi kierowcy oraz pasażera) działał zawsze i działa nadal - otwiera i zamyka bez problemu. Stwierdziłem że padł moduł od pilota więc kupiłem nowy ale niestety to nic nie dało :/ W między czasie naprawiłem połamaną wiązkę do tylnej klapy.


W czym może być problem?? z kluczyka działa wszystko ok a z pilota czasem uda mu się zamknąć a czasem nie, czasami odpala pompkę ale tak jakby na zbyt krótko aby zdołała otworzyć / zamknąć drzwi.

Sprawdziłem połączenia kabli centrali pilota z kablami pod kolumną kierowniczą i niby wszystko oki. Podłączone raczej dobrze. Czy są jakieś przekaźniki które mogą robić problem?? Może przy zwarciu kabli z tylnej klapy coś się uszkodziło (czasami przy zamykaniu klapy pompka centralki potrafiła się na chwilę odpalić).

Moduł sterowania pilotem to noxon t3 (raczej mam podpięte dobrze ale jakby ktoś pamiętał jak ma być prawidłowo to będę wdzięczny za podanie konfiguracji kabli)

Z góry dziękuję za pomoc.

[ Dodano: 2011-07-16, 10:50 ]
problem rozwiązany,

Stary moduł od pilota niestety został zabity przez przełamaną wiązkę kabli idących do tylnej klapy (ten kto go zakładał nie pomyślał o bezpiecznikach :/). A nowy moduł nie działał poprawnie przez lenistwo. Użyłem szybko złączek które robiły bałagan, po dokładnym polutowaniu przewodów wszystko działa wyśmienicie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga