Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 1.8] problem z praca silnika

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
robert25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2007, 20:25
Lokalizacja: RYBNIK

[80 b3 1.8] problem z praca silnika

Post autor: robert25 » 07 wrz 2007, 20:46

wczoraj chcąc zapalić samochód po przekręceniu stacyjki wszystkie kontrolki przygasły - padł akumulator. po podłaczeniu się przez kable rozruchowe do innego auta samochód odpalił ale teraz idzie tylko na 1 i 4 cylinder. co się stało może mnie ktoś nakierować co się mogło stać :?: czy ma to coś wspólnego z tym rozładowaniem akumulatora :?: :!:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 23:59 przez robert25, łącznie zmieniany 1 raz.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 07 wrz 2007, 21:11

Sprawdź kopułkę,palec rozdzielacza i jak będzie ciemno- czy gdzieś nie iskrzą przewody zapłonowe

robert25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2007, 20:25
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: robert25 » 07 wrz 2007, 21:19

sprawdzałem kopułka i palec jest ok są nidawno wymienione, przebić na przewodach zapłonowych też raczej nie ma, świece też są ok jest iskra na każdej,kolega mierzył kompresję i też jest ok, co mogło spowodować rozładowanie akumulatora i na dodatek po uruchomieniu silnika brak pracy na 2 i 3 cylindrze. od jakiegoś czasu podczas jazdy samochód miał też jakieś wybryki i zaczynał szarpać przez chwilę i potem była kilkudniowa przerwa i znów to samo

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 08 wrz 2007, 16:19

Możesz podmienić się z kimś na akumulator na kilka dni,może dostawać zwarcia wewnętrznego,w starszych akumulatorach jest osad na dnie,mostki nie łączą między celami.Jeżeli w instalacji elektr.jest wszystko w porządku i nic nie bierze prądu na postoju,to może następować samorozładowanie akumulatora(tylko wymiana niestety).Dokładnie obejrzyj styki przy cewce,problemy z prądem nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.

robert25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2007, 20:25
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: robert25 » 08 wrz 2007, 18:28

już wszystko wporządku :!: aku wymieniony,a problem dotyczył kabli zapłonowych, ten niby "mechanik" pomylił kolejność i przez to był niezły miszmasz :!: :mrgreen: cieszę się że znowu mogę "latać" moją audisią :lol: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga