Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 V6 ABC] Problem z ogrzewaniem

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturo61pg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2009, 22:35

[B4 2.6 V6 ABC] Problem z ogrzewaniem

Post autor: arturo61pg » 14 lis 2011, 17:31

Witam.Proszę o pomoc w sprawie ogrzewania w moim Coupe.Otóż po wymianie termostatu z nawiewu nie leci zbyt ciepłe powietrze,nawet jak climatronic jest ustawiony na "HI".Nie wiem czy układ jest zapowietrzony czy jest też może jakaś inna przyczyna.Dodam też że wymiana termostatu nie wiele pomogła.Silnik nie trzyma optymalnej temperatury pracy.Wacha się ona w granicach 60-80 stopni.Z góry dziękuję za pomoc.

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 14 lis 2011, 20:50

napewno jest zapowietrzony . A co do wskazan temperatury to nie bierz wszystkiego do siebie co pokazuje wskaznik bo lubia one strasznie oszukiwac . Sprawdz vagiem temperature pracy najlepiej jak go masz . Termostaty tez lubia psikusy robic . Ale pierw musi byc uklad dobrze odpowietrzony potem mozna mowic cos o temp pracy .

Awatar użytkownika
arturo61pg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2009, 22:35

[B4 2.6 V6 ABC] Problem z ogrzewaniem

Post autor: arturo61pg » 17 lis 2011, 20:24

Wydaje mi się że już nie jest zapowietrzony.Nigdzie już nie wychodzi powietrze,a ogrzewanie nadal jest marne.Może to wina sterowania temperaturą klimatronika?Nie wiem o co chodzi.

Awatar użytkownika
kris4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 285
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:37
Lokalizacja: kuj - pom(Radziejów)

Post autor: kris4 » 17 lis 2011, 21:42

Kolego czasami wydaje się, że jest odpowietrzony a on nie jest i czy dobrze założyłes termostat tym odpowietrznikiem do góry, i czy masz odpowietrznik na dojściu do nagrzewnicy. A jak dodasz gazu to bulgocze w okolicy srodkowego nawiewu jesli tak to zapowietrzony tylko dobrze sie wsłuchaj.
A i o odpowietrzeniu V - ki gdzies było

Awatar użytkownika
arturo61pg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2009, 22:35

Post autor: arturo61pg » 18 lis 2011, 21:14

Na dojściu do nagrzewnicy jest odpowietrznik,ale z niego powietrze nie idzie.Co do termostatu to nie mam pewności,czy założyłem go odpowietrznikiem do góry.Z tym bulgotaniem to muszę posłuchać.Jutro będę grzebał.Dzięki za pomoc.

[ Dodano: 2011-11-19, 21:01 ]
Faktycznie nagrzewnica była zapowietrzona.Udało się odpowietrzyć i teraz grzeje super,ale walka była długa.Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl