Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT + LPG] Docieranie silnika - jak to się robi?

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 19 wrz 2010, 17:42

sprawdź ustawienie rozrządu, no i zapłon. kopułkę i cały układ WN też sprawdź

gunia256
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:20
Lokalizacja: Nysa

Post autor: gunia256 » 24 wrz 2010, 18:49

Kurna masakra okazało się, że auto pali 18 litrów gazu i zamula, że szok. Podobno zbyt uboga mieszanka, mam nadzieję, że regulacja coś na to pomoże. Autko zrobione, problem tkwił w popękanej podstawie wtrysku. Po wymianie śmiga jak szalona. Pali około 12 litrów a nogi lekkiej nie mam.

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 19 gru 2011, 13:29

Panowie co do docierania silnika to powiem wam, że ja zalałem silnik Mobilem 5W40 i silnik miał okazję dość dużo pracować na wolnych obrotach (około 1,5h) z powodu kilkukrotnego odpowietrzania układu chłodzenia, a także wypalania oleju i ropy z łączeń silnika.
Pierwsze 200km przejeździłem nie przekraczając 3000rpm. Teraz jeżdżę już normalnie. Wydaje mi się, że nie ma co przesadzać z tym docieraniem. Do tej pory nie ubyła ani jedna kropla oliwy. Ważne żeby silnik nie dostawał zbyt dużego obciążenia. Jazda na niskich obrotach może wpływać na niejednolite docieranie się poszczególnych elementów. Proces precyzyjnego docierania się jest procesem długotrwałym. Ważne jest jednak, żeby jeździć na dobrym i rzadkim oleju.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga