Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABK] Dźwięk sprężyny

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4638
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

[80 B4 ABK] Dźwięk sprężyny

Post autor: Doc » 21 wrz 2007, 01:25

Witajcie.

Mam taką oto zagwodkę:

Podczas ruszania, lub bujania przodu auta słyszę trzeszczącą sprężynę w zasadzie obie, lecz prawa mocniej.
Podczas ruszania słyszę najczęściej pojedyncze pyknięcia, trzeszczenia.
Słychać to w kabinie jak i pod maską.
Wizualnie sprężyny wyglądają prawidłowo.

Co to może być i jak się tego pozbyć. Czy to na pewno sprężyna trzeszczy i pyka, czy tylko dźwięk ten kojarzy się ze sprężyna, a to coś innego ? Wydaje mi się będąc z głową pod maską, że jest to dźwięk dochodzący ewidentnie z gniazda amora - sprężyny.

Podczas bujania przodu ( góra dół ) trzeszczy, podczas ruszania słychać pojedyncze pyknięcia wygenerowane jakby z tegoż właśnie trzasku słyszanego podczas bujania.

Dodam jeszcze, że podczas bujania autem, minimalnie rusza się w prawo i lewo podkładka z nakrętką trzymająca amortyzator pod plastikową nakładką gniazda znajdująca się pod maską. ( to normalne ?)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2007, 11:16 przez Doc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seb100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 02 sie 2007, 08:50
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin

Post autor: seb100 » 21 wrz 2007, 07:14

Że się rusza nakrętka to według mnie normalna. W dzwięk ktory opisujesz może dochodzić z gornego mocowania amortyzatora, tam jest lożysko które się po pewnym czasie rozlatuje. Z czasem zacznie skrzypiec przy kręceniu kierownicą. Ja miałem to samo i wymieniłem na mocowania z łożyskiem FEBI i jest ok, jak otworzysz maskę to krawędz gumy w której jest ta nakrętka powinna być około 3-4mm od gniazda jesli jest wyżej to łozysko się zgniotło i do wymiany.

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 21 wrz 2007, 10:41

Doc powiem tak u mnie była podobna sytacja.
W kolumnie a dokłanie w kielichu są takie dwie blaszki wystające które zabezpieczają sprężyne przed przesunięciem. Sprężyna ociera o nie i wydaje taki głos.
Wystarczy je odrobine rozgiąć i wrzucić tak odrobine smaru, powinna być gitara.
Pozdrawiam :-D

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4638
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 21 wrz 2007, 11:06

rczopik2, możesz napisać mi krok po kroku jak to zrobić ? Jakoś nie kojarze gdzie to dokładnie jest. Może jakieś foto byś miał ?

dip
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2007, 12:23
Lokalizacja: Reptowo

Post autor: dip » 21 wrz 2007, 11:27

witam miałem podobny przypadek u siebie też mi się wydawało że to sprężyna sprawdzałem całe zawieszenie i nie było nigdzie luzów i już się wziołem za rozbieranie ,ale zauważyłem że łącznik stabilizatora tak zardzewiał że ledwo się ruszał i wydawał taki dzwięk.

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 21 wrz 2007, 11:34

Tylko jakie masz rozwiązanie zawieszenia??
Komuna stanowi całość z piasta czy osobno jest skręcona śróbami jak np. jest w Passacie b4, ja tak właśnie mam oddzielnie.
Podnieś auto i ściąg przednie koła.
Przejedz palcem w miejscu styku sprężyny z dolnym kielichem dookoła, jak wyczujesz coś wystającego to jest ta blaszka ( może ich być dwie ).

[ Dodano: 2007-09-21, 11:36 ]
Fotek niestety nie mam.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 21 wrz 2007, 20:27

Doc pisze:Podczas ruszania, lub bujania przodu auta słyszę trzeszczącą sprężynę w zasadzie obie, lecz prawa mocniej.
Podczas ruszania słyszę najczęściej pojedyncze pyknięcia, trzeszczenia.
Słychać to w kabinie jak i pod maską.
Wizualnie sprężyny wyglądają prawidłowo.
Doc ja z tym za przeproszeniem cholerstwem walcze odkąd kupiłem auto. Wymieniłem wszystko rozebrałem to ze sto razy kładłem smar i obracałem na wszystkie strony i nic.
W przyszłym tygodniu mam zamiar wrócić do tego tematu bo szlak mnie trafia. Tylko u mnie jest z praewj strony a lewej cisza także współczuje cie jeśli u ciebi brzdękają obydwie.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 21 wrz 2007, 20:39

Hehe, a ja mam świerszcza :-D . Jak tylko zrobi się zimno to rano póki się autko na dobre nie rozbuja to mi gra z lewej strony takie ihiihiihi, też tego szukałem jak wściekły i za groma nie mam pojęcia co to. Smarowałem, psikałem teflonem, sprawdzałem kielich i łożysko Mcpersona i nic. Już się chyba przyzwyczaiłem.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4638
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 21 wrz 2007, 22:42

Jutro zmieniam przeguby, będe mial podniesione auto bez kół, to przyjrze się sprezynie. Czuje jednak ze wiele mi to nie da. Posmaruje ją przy ten blasze.

Awatar użytkownika
hołard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1025
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hołard » 22 wrz 2007, 03:14

Tak jak wielu kolegów miałem problem ze strzelająca sprezyną. Możesz posprawdzać te blaszki, na dolnym talerzyku. Jedna trzyma bok spręzyny ( taka prostokątna, jak patrzysz na sprężyne to od twojej strony z samego brzegu), a druga zapiera koniec speżyny (taki wygiety do góry trójkąt). Może coś nie trzyma czy sie odgieło :-/ . U mnie pomogła wymiana sprężyn (akurat wstawiałem krótsze :-D ) i naciągniećie na koncówki zwojów gumy, a że zwykłe się przecierają to ponownie naciągnieto mi zwyczajne rurki od szlauchu :mrgreen: są mocniejsze i się sprawdzają ;-) W niektórych sprężynach takie gumy są stosowane seryjnie. Jak inne sposoby zawiodą, to spróbuj i szlauchu :lol: wtedy takie strzały czy skrzypienie powinny zniknąć, ale głowy nie daje jak to będzie u ciebie ;-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 22 wrz 2007, 13:11

Cóż, wszystko, co napisaliście wyżej mam sens. Równie dobrze mogą to być sworznie wahaczy, lub tuleje. Po samochodzie często "niesie" różne odgłosy. Teoria o stabilizatorze też jest niegłupia, ale równie dobrze mogą to być amortyzatory. Słyszałem już tak dziwne symfonie amorów, że chyba już żaden odgłos mnie nie zdziwi.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4638
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 25 wrz 2007, 22:27

Dupa, posmarowanie blachy nad pierwszym zwojem sprezyny u góry nic jednak nie dało. Dalej bydle mi brzęczy jak bujam autem i jak jadę.
nie wiem juz sam czy to sprezyna, ale dałbym palec, ze tak ;-)

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 26 wrz 2007, 07:19

Doc pisze:nie wiem juz sam czy to sprezyna, ale dałbym palec, ze tak
i go nie stracisz ja nawet rękę i to lewą :lol: a jestem mańkutem, dam że to sprężyna tylko jeszcze nie walczyłem z tym, bo musze pracować po 12 godzin ale w przyszłym tygodniu urlop i furka na kanał :-)

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 26 wrz 2007, 14:49

Plastman pisze:Cóż, wszystko, co napisaliście wyżej mam sens. Równie dobrze mogą to być sworznie wahaczy, lub tuleje. Po samochodzie często "niesie" różne odgłosy. Teoria o stabilizatorze też jest niegłupia, ale równie dobrze mogą to być amortyzatory. Słyszałem już tak dziwne symfonie amorów, że chyba już żaden odgłos mnie nie zdziwi.
Jeśli chodzi o symfonie amorka to ja :mrgreen: Podczas wymiany amortyzatora mechanik zle dokrecił nakretke, efektem było masakryczne stukanie amorka. Odgłos był nie do wytrzymania.

Ja na chwile obecną mam problem przy skretach w prawo lub w lewo ewentualnie przy wjezdzie na kraweznik! Efekt to pojedyńcze strzały które wydobywaja sie od strony kierowcy a dokladnie w miejscu spreżyny. Jednak zastanawiam sie czy to sprezyna czy przegub???

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 26 wrz 2007, 18:04

Mam podobny problem, podobno to łożyska sobie stukają :-)

[ Dodano: 2007-09-26, 18:13 ]
seb100, Mógłbyś zrobić fotkę tego skąd dokąd to mierzyć bo u mnie niby wygląda ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl