Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[cabrio] kilka kwestii dot. zawieszenia.

ODPOWIEDZ
trejdmark
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 25 lut 2011, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[cabrio] kilka kwestii dot. zawieszenia.

Post autor: trejdmark » 11 sty 2012, 12:07

witajcie.
noszę się z takimi pytaniami na które odpowiedzi dotychczas nie poznałem..

Mam Cabrio - wiadomo, że skoro nie ma dachu to dół musi być sztywniejszy. Sztywniejszy ale czy też twardszy? Wydaje mi się, że mam bardzo twardy zawias. Każdą dziurę, próg itp przejeżdżając mam wrażenie jakbym się w nią wbijał a nie najeżdżał. Jest wyraźnie odczuwalne duże uderzenie samochodu, jakby wogóle nie były tłumione wyboje, nierówności.
Amory mam nowe Kayaby, sprężyny nieznane..
Czy mógłbym wsadzić jakieś bardziej miękkie sprężyny?
Czy będzie miało to dużo bardziej znaczący wpływ na sztywność budy przez to rozjeżdżanie się dachu, szyb itp, czy pomimo, że będzie bardziej to odczuwalne będzie to nieszkodliwe?
Co mógłbym zrobić aby w cabrio sprawić abym mniej czuł wyboje, aby były bardziej wytłumione?

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 11 sty 2012, 19:15

Buda cabrio jest bardzo twarda, to nie bmw e30c, że się potrafi rozpaść, ani golf, że pęka na mastykach. Ja od 3 lat śmigam na bardzo twardym zawiasie i nic złego się nie dzieje (prócz opuszczania się drzwi).

Jeśli zależy Ci na komforcie to zainstaluj lepszej firmy opony, lub z większym profilem, może masz ciężkie chińskie felgi? Sprężyny fabryczne są miękkie jak w zwykłym B4, więc też możesz je sobie zainstalować jeśli masz obniżające.

Awatar użytkownika
pawelw_1986
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 249
Rejestracja: 12 mar 2010, 23:16
Lokalizacja: białystok/grajewo

Post autor: pawelw_1986 » 15 sty 2012, 17:50

mysle ze jesli chcesz miekie zawieszenie zalozyc to napewno gorzej nie bedzie ale jak napisal wyzej zaczol bym od opon o wyrzszym profilu to zawsze cos daje a jak ci sie nie spodoba to latwo to zmienic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga