Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1.9tdi 1Z] linka hamulca ręcznego

mariusz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 250
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:31
Lokalizacja: Biecz

Post autor: mariusz8282 » 16 sty 2012, 22:30

No to jeszcze jeszcze raz spojrze na to tak jak mowisz, ale linka po przesmarowaniu WD duzo lzej chodzi w pancerzu (po sciagnieciu z dzwigienki) niz przed posmarowaniem. Wczesniej miala opor. Poza tym ta guma linki przy dzwigience co ma ja zabezpieczac jest juz styrana i pewnie duzo syfu tam naszlo i dlatego. To z tym juz dojde co i jak. To co mi mozecie powiedziec jeszcze odnosnie dlugosci linki i mozliwości jej regulacji, bo teraz mam wkrecona srubke regulacyjna na max a lewe kolo slabo hamuje. To tak jakby linka byla jeszcze za malo naciagnieta.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 17 sty 2012, 14:58

Jak już naleciało syfu to jedynie ratuje cie wymiana linki bo pewnie i tak będzie się zbierało coraz więcej.Może gdzieś jest uszkodzony pancerz no i przez tą harmonijkę na początku też pewnie leci jak mówisz że już ma za sobą dobre lata.Co do długości linki to powinna mieć 1741mm według etki chodź np na stronie intercars są różne długości w sprzedaży ale nieznaczne max 15mm w jedną lub druga stronę więc to nie nie ma różnicy...

mariusz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 250
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:31
Lokalizacja: Biecz

Post autor: mariusz8282 » 17 sty 2012, 16:22

No tak myslalem wlasnie, no nic jeszcze to oblukam dokladnie i jak co to wymienie. Mysle ze zaloze nieco krotsza zeby miec jeszcze miejsce na podciagniecie recznego, bo teraz jest juz na max. Ale to jeszcze sie okaże. Dzieki za podpowiedzi :)

[ Dodano: 2012-02-01, 11:44 ]
NorbertGSX pisze: Ciekaw jestem ile ori linki kosztują
No to bylem dziś w ASO kupić pare pierdolek i zapytałem przy okazji o linki ręcznego. Koleś powiedział ze tak jak podaliście maja dlugość 1741mm obie jednak czymś i tak sie różnia. Czym to juz nie wiedział. Cena linki ok 230zł :)

Awatar użytkownika
pazdzioch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: pazdzioch » 21 paź 2012, 11:21

Siema koledzy !! Jakiś czas temu regenerowałem tylne zaciski gdyż były w fatalnym stanie i oczywiście nie odbijały. Po regeneracji problem ustąpił , ale jednak nie do końca więc postanowiłem wymienić także linki. Po wyjęciu starych okazało się że maja opory przy przesuwaniu sie w pancerzu. Założenie nowych wyeliminowało jakiekolwiek opory i teraz zaciąganie ręcznego to tylko czysta przyjemność :-D Tak więc jeśli zabieracie się za to aby ręczny był sprawny proponuję zrobić te dwie rzeczy czyli regeneracja zaciskow i wymiana linek na nowe :mrgreen:

maciek11991
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:46

Post autor: maciek11991 » 01 lis 2012, 13:00

Czy linka od avanta pasuje do sedana?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl