Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.8 AAH] słabe ogrzewanie

ODPOWIEDZ
bart0390
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 174
Rejestracja: 07 sty 2010, 15:31
Lokalizacja: Elbląg

[2.8 AAH] słabe ogrzewanie

Post autor: bart0390 » 17 sty 2012, 21:45

Witam , jak w temacie
mianowicie jakieś dwa miesiące temu miałem wymienianą nagrzewnicę z powodu przeciekającej starej nagrzewnicy, mechanik po naprawie powiedział mi że trochę gwint na nakrętce do odpowietrzania się rozwalił przez co cieknie z tego odpowietrzynika płyn.
Kiedy wkręcam motor na wyższe obroty to leci ciepłe powietrze a jak jest w granicach 2 tysięcy obrotów to szybko spada temperatura powietrza wylatującego z nawiewów. Dodam że silnik mi się nie przegrzewa i osiąga 90 stopni po 4-5 km. Co może być przyczyną tego że nowa nagrzewnica nie trzyma ciepła? MI się wydaje że to wina tego rozwalonego gwintu na odpowietrzniku? Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 18 sty 2012, 06:02

jezeli ci mechanik rozwalil gwint w kroccu, to wiadomo ze ci plyn tam bedzie uciekal, a tym samym bedzie sie uklad zapowietrzal no i bedzie czasem zimno w aucie,
stan plynu chlodniczego kontrolujesz?

bart0390
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 174
Rejestracja: 07 sty 2010, 15:31
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: bart0390 » 18 sty 2012, 07:32

Tez tak wlasnie pomyslalem ze przez nieszczelny odpowietrznik nagrzewnica moze sie zapowietrzac lecz nie bylem pewien. Plyn kontroluje czesto i dolewam ubytki. Planuje kupic nowy waz z odpowietrznikiem i zobacze czy to cos zmieni. Dzieki za odpowiedz

[ Dodano: 2012-01-28, 18:50 ]
no i wymieniłem wąż , jakimś cudem udało się odpowietrzyć układ i już jest o wiele lepiej choć wydaje mi się że przy orginalnej nagrzewiny lepiej grzało. Uważam temat za zakończony. Pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl