Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opinie - klucze i inne narzedzia

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 13 lip 2007, 08:33

PawelG pisze:PS. KorNoLio, Chrome-vanadium to nie żadna firma, tylko stop, z którego zrobiony jest klucz.
Wiem o tym, że jest to stop. Ale na tym kluczu to jest najwiekszy napis i łatwo jest go po tym poznać.

Awatar użytkownika
kamilB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 01 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: kamilB4 » 09 sie 2007, 23:24

Najlepsze są klucze fitmy Snap-On naprawde extra mocne są te klucze podobnie jak Bahco,Proxon,Stanley,King tony,Gedore.Elora itp,ale do firmy yato to nie jestm przekonany i wcale nie są to najlepsze klucze a pozatym firmowe klucze kosztują grubą kase.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 09 sie 2007, 23:36

Wiesz, jest podstawowe pytanie: potrzebujesz to dla siebie czy do serwisu ? Bo jak dla siebie to aż tak wytrzymałych nie potrzebujesz. Raz na jakiś czas coś odkręcisz i koniec. Dla serwisów muszą być mocne bo są w ciągłym obiegu :-)

Awatar użytkownika
MorajB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 386
Rejestracja: 07 kwie 2007, 18:19

Post autor: MorajB4 » 10 sie 2007, 15:19

Żeby cie przypadkiem nie pokusiło na firme najgorszą jaka tylko jest TOYA

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 10 sie 2007, 17:27


Awatar użytkownika
Prezes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 27 lut 2007, 19:24
Lokalizacja: Praszka

Post autor: Prezes » 10 sie 2007, 18:18

ja wybrałbym HONITON'a to chyba jedne z najlepszych kluczy. BAHCO i STANLEY tez są OK.
osobiście pracuje w firmie która ma w sprzedaży różne kpl kluczy ... od nasadek po płasko-oczkowe itd....
klucze te są robione właśnie w fabryce HONITON'a ale pod naszym logo.
jeśli ktoś byłby chętny to zapraszam na priv ;-)

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 12 sie 2007, 11:41

Prezes pisze:ja wybrałbym HONITON'a to chyba jedne z najlepszych kluczy.
He he w tym tygodniu kupiłem właśnie takie klucze bo potrzebowałem czegos mocne go do remontu silnika w samochodzie ciężarowym i powiem, że sie sprawdziły także też polecam.

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 13 sie 2007, 23:32

Ja osobiscie mialem kiedys taka sytuacje, a dokladnie rok temu. Bylo to wtedy kiedy zakupilem grzechotke firmy TOPEX za 55zl, bardzo mi sie spodobala miala masywna konstrukcja i dobra jakosc stali, kiedy zaplacilem zauwazylem ze grzechotki stanleya sa o 10zl drozsze. Wtedy juz mialem zrywac wlosy z glowy :-P (gdzie topex, a gdzie stanley), ale ku mojemu zaskoczeniu moja grzechotrka topex'a naprawde przezyla juz bardzo duzo, nawet odkrecalem za pomoca jej przeguby i sruby ktory trzeba wspomoc "metrowa" rurka. Oprocz firmy topex (ale tej z 3-gwiazdkami), polecam jeszcze jak koledzy pisali YATO i NEO, ta ostatnia firma to corka topex'a chyba, klucze ktore robi szczegolnie chromowane plaskie-oczkowe to dzielo sztuki, kupilem taki klucz za 20zl do odkrecania sond lambda.

Awatar użytkownika
Prezes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 27 lut 2007, 19:24
Lokalizacja: Praszka

Post autor: Prezes » 14 sie 2007, 17:31

NEO to odłam TOPEX'a to fakt... nie oszukujmy sie, ale 99,9% wszystkich wyrobów o których jest mowa jest produkowana w Chinach. Problem jak zwykle tkwi w szczegółach i tak jak np. TOPEX swoimi czasy zepsuł sobie nazwe i o firmie nikt nie chciał słyszeć, tak wiec powstało dużo firm-córek. Oczywiście jesli chodzi o jakość to wszystko zalezy od ceny ... Uwierzcie że chinczycy tez potrafią zrobić dobre rzeczy jeśli tylko zapłacimy im troszke więcej.....

Siedze w tej branży a mój szefo lata po swiecie i załatwia fabryki w których jest to produkowane.... Wszystko zalezy od ceny....

Pozdrawiam

tomek a
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwie 2007, 09:33
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: tomek a » 28 wrz 2007, 15:06

używam kluczy BETA , sama treszczotka kosztuje 110 pln , ale ma gwarancję na 3 lata.
klucze FACOM też są bardzo dobre treszczotka wytrzymała 8lat . Pracują na śrubach trochę większych niż średnia w aucie . Stanley robi klucze dla tych co chcą mieć a nie korzystać - taka jest moja opinia. Jak dla siebie to BETA I FACOM klucze na całe życie

kam_nata
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 29 cze 2007, 17:42
Lokalizacja: włocławek

Post autor: kam_nata » 28 wrz 2007, 15:28

Ja od jakiegoś czasu korzystam z kluczy firmy "MD Germany" (komplet nasadek wraz z dwiema grzechotkami, przedłużkami, itp. wszystko w walizce). Kupiłem je na allegro. Jak na razie jestem z nich w pełni zadowolony. Nie zawiodły mnie ani razu. A klucze płaskie mam firmy "Pro-line", które również są ok.

Awatar użytkownika
djbeat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 22 cze 2007, 16:37
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: djbeat » 01 paź 2007, 20:15

polecam Polskiego producenta - Kuźnia, a poza tym dobre narzędzia to honiton, stanley, yato, Corona i Profi . Te dwie ostatnie firmy posiadam, są niedrogie, komplet kosztuje na allegro po około 40 -50 zł, do majsterkowania są świetnie; w żadnym wypadku Toya albo Topex z supermarketu. nacodzień w pracy używam zwykłej grzechotki z nasadką honiton, grzechotka jest jakaś no-name ale tyle co przeżyła to aż się dziwie. bez dobrych kluczy nie ma przyjemności z regulacji A U D I.
polecam coś takiego: http://www.allegro.pl/item248515494_klu ... smann.html
ja mam zestaw płaskich kluczy dwu rozmiarowych, i zestaw oczkowych kopytkowych właśnie firmy Corona i Profi - sa dobrze wykonane i pasowne;
a tak na marginesie, mój kolega pracował w serwisie mercedesa w Krakowie i podniecał się dobrymi narzędziami, teraz pracuje w serwisie mercedesa w Szkocji i mówi, że niektóre klucze np. torxy są nie do ukręcenia nawet 1,5 m rurą i kosztują tyle co niektóre nasze auta (bez urazy)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga