Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z TDI] Sprężyny obniżające Eibach vs Vogtland vs Weitec

ODPOWIEDZ
ponczo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 530
Rejestracja: 10 kwie 2007, 19:53
Lokalizacja: W-ch

[B4 1Z TDI] Sprężyny obniżające Eibach vs Vogtland vs Weitec

Post autor: ponczo » 16 cze 2011, 20:50

Witam, przejrzałem cały dział "zawieszenia" ale nadal mam kilka pytań odnośnie sprężyn.
Zastanawiam się nad zakupem sprężyn obniżających. Pod uwagę biorę firmy Eibach, Vogtland oraz Weitec. Czy ktoś z forumowiczów posiada sprężyny wyżej wymienionych firm? Może ktoś posiada zdjęcia przed i po montażu takiego zestawu?
Sprężyny będę zakładał na fabryczne amortyzatory więc w grę wchodzi zestaw max -40mm.Nie chcę teczki, oczekuję stabilniejszego prowadzenia w zakrętach i mniejszego bujania nadwoziem oraz ładnie optycznie obniżonego autka ;-)
Chcę by autko było niżej i lepiej się prowadziło. W poprzedniej B4ce miałem zestaw KW który był całkowitym niewypałem. Tył siadł chyba z 6-8 cm a przód był tak wysoko jak seria... Teraz chcę aby było w miarę równo posadzona ew. przód troszkę niżej niż tył ;-)
Autko będzie śmigać na felgach 16" od Competition.

Eibach 30-35/30mm
Vogtland 35/35
Weitec 40/40

Liczę na pomoc i czekam na opinie <ok>

Awatar użytkownika
panda86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 225
Rejestracja: 09 paź 2010, 11:54

Post autor: panda86 » 07 lut 2012, 12:55

Witam, to że tył siedział niżej tego nie wiem... - często jest to po prostu złudzenie - przód musi być niżej żeby dobrze wyglądało.

Co do sprężyn, mam Eibach'a w A4 B5 ale w połączeniu ze amorami MTS'a - nie wiem w sumie o ile te sprzeżyny miały się obniżyć, ale chyba właśnie -35mm - generalnie jest dość nisko i twardo... jako że to samochód mamy to chętnie sprzedam cały komplet i kupie standardowe zawieszenie.. :)

Natomiast zestaw Eibacha - Pro Kit - jest ponoć rewelacyjny. sam nie miałem

weitec'a miałem kilka razy w różnych autach, i troche tym handlowałem - ogólnie schodzi nieco niżej niż się zakłada... - jedni chwalą inni mniej..

Obecnie jestem w posiadaniu VOGTLANDA -sprężyny i chce zastosować seryjne amorki - nowe i tutaj mam problem z resztą napisałem o tym w tym temacie:

https://audi80.pl/jakie-amorki-chce- ... htm#709209

zobaczmy co z tego wyjdzie :)


W ciemno mogę polecić w 100% KONI - kit'y, gwint'y - komfort, rewelacyjne wybieranie dziur... i tyle :)

pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga