Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6TD]Mokre wtryskiwacze, odpalanie i nie równa praca

ODPOWIEDZ
nsmarcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2011, 16:17

[B3 1.6TD]Mokre wtryskiwacze, odpalanie i nie równa praca

Post autor: nsmarcin » 01 lut 2012, 19:13

Witam,
Niestety ostatnio zaczęło się coś dziwnego dziać z moim samochodem. Problem wygląda następująco. Kiedy rano zapalam auto w garażu odpala bez problemu (kluczyk przekręcam jak przestaną grzać świece, drugie pstryknięcie) ale silnik nie chodzi równo tylko tak jakby szarpie, oczywiście trochę dymi wydech, ale po kilku chwilach się stabilizuje i pracuje już normalnie. Następnie kiedy wracam, a więc po 8 godzinach stania na mrozie (ostatnio jak wiadomo jest bardzo zimno) mam ogromny problem, żeby zapalić, udaje mi się to dopiero po którymś razie, robię też tak, że włączam świece, przestają grzać, włączam z powrotem i znowu wyłączam i czasami jeszcze raz to samo i odpalam, nie zawsze to się udaję i muszę kręcić kilka razy zanim załapie. Jak odpali to oczywiście pracuje strasznie nierówno i głośno i kłęby czarnego dymu z wydechu. Oczywiście mam dźwigienkę przyspieszenia kąta wtrysku przyciągniętą do siebie, bez tego nie ma szans. Świece są wymienione. Co do wtryskiwaczy to są dwa z nim jakby mokre, na tej dolnej największej nakrętce, wymieniałem wężyki przelewowe ale to nic nie dało. Nie mam pojęcia co to może być, czytałem i jedynie mogę podejrzewać, że albo kąt wtrysku jest przestawiony albo leją wtryskiwacze albo nie wiem co. Pęcherzyków powietrza żadnych nie zaobserwowałem. Może znacie jakiegoś fachowca od tych silników w okolicach Nowego Sącza, bo chyba przydałby się temu silnikowi generalny przegląd. Ew. ile może kosztować wymiana końcówek (bo chyba to wystarczy) wtryskiwaczy, regulacja kąta itd.?

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 02 lut 2012, 13:55

Kolego skoro wtryski się pocą i ciężko odpalić a auto nie zamierzasz sprzedawać to warto oddać je do sprawdzenia, tylko komus kto zna sie na rzeczy i nie naciągnie na wymiane wszystkich. Są forumowicze któzy zajmują się takimi rzeczami, ale musiał byś wysłac wtryski i auto bedzie stało. Jeśli kąt nie był nigdy sprawdzany/ ustawiany to podjedź do gosci którzy robią diesle i niech ustawia. Koszt to pewnie z 50zł.

nsmarcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2011, 16:17

Post autor: nsmarcin » 03 lut 2012, 17:27

A możecie mi powiedzieć na jakie końcówki wtryskiwaczy wymienić? Oryginalnie chyba były 274, ale np czym one się różnią od 293?

arwam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1437
Rejestracja: 31 mar 2009, 21:22

Post autor: arwam » 20 lut 2012, 22:58

a jak koło na wale. nie lata na boki?
i jaki kolor dymu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga