Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 coupe 2,6 94 r] klimatronic szaleje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubaturka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2007, 16:51
Lokalizacja: Łodź

[b4 coupe 2,6 94 r] klimatronic szaleje

Post autor: kubaturka » 04 paź 2007, 15:02

Witam w mojej dziuni klimatronic szaleje tzn objawia sie to tym że po właczeniu klimy zaczyna się ona wyłaczać na dosłownie kilka milisekund z różną częstotliwością (nieraz potrafi działac bez przerw np godzine a czasami potrafi się właczyć i wyłaczyć kilkanascie razy w ciągu 5 minut) towarzyszy temu dźwięk jakiegoś przekaźnika w desce rozdzielczej przy zegarach po lewej stronie który się przełącza oraz mruga "gwiazdka" klimy na wyświetlaczu co jest akurat całkiem naturalne skoro sie włącza i wyłacza (tak myślę). Po dłuższym czasie wyłacza się calkowicie i nie daje się właczyć (udaje sie dopiero po ponownym uruchomieniu silnika). Dodam że jest także problem z odczytem temperatury zewnętrznej (wskaźnik na dole zegarów) tzn raz pokazuje normalnie a raz przy 20 stopniach pokazuje -40. Uwaga nie zauważyłem żadnego związku z wariacji czujnika temp z wariacjami klimy. Czy szanowni koledzy spotkali się z takim przypadkiem i posiadają jakąś wiedze na temat tej usterki jeżeli tak bardzo prosze o kontakt. Jeżeli ktoś zna równiez jakies kompetentne zakłady od klimy w Piaecznie lub w Łodzi bardzo prosze o podanie kontaktu.

Pozdrawiam
Qba
QBA
Absolutnie Upojony Doskonałością Ideału
Jest
Audi Coupe 81-85 B2 Kamei X1 KK
Porsche 924 '80
Było
Audi 80 Coupe B4 ABC
Audi 80 Sedan B2 WN

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 04 paź 2007, 17:21

W aucie z klimatronikiem pod deską rozdzielczą montowany jest przekaźnik od sprzęgła kompresora oraz w zależności od wersji silnikowej przekaźnik dodatkowego niskiego biegu wentylatora chłodnicy. Opisz dokładniej swoją usterkę. Co rozumiesz pod pojęciem "klima". Nie wiem czy chodzi Ci o panel czy też o sam kompresor. Przyczyn rozłączającego się kompresora może być wiele. Ja bym zaczął od sprawdzenia czujnika "A/C REFRIGERANT HIGH PRESSURE SWITCH", który znajduje się na skraplaczu klimatyzacji.
Gdybyś miał problemy ze znalezieniem kompetentnego serwisu w Piasecznie to zapraszam do Warszawy. Właśnie kończę montować trzeci klimatronik w A80. :-D

Awatar użytkownika
kubaturka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2007, 16:51
Lokalizacja: Łodź

Post autor: kubaturka » 05 paź 2007, 13:52

czarekj, oczywiście że chętnie skorzystam z pomocy bardzo proszę tylko o namiar a natychmiast podjeżdżam Pozdrawiam
QBA
Absolutnie Upojony Doskonałością Ideału
Jest
Audi Coupe 81-85 B2 Kamei X1 KK
Porsche 924 '80
Było
Audi 80 Coupe B4 ABC
Audi 80 Sedan B2 WN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga