Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2,6] przestał działać ABS

ODPOWIEDZ
sebco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 17 mar 2007, 09:06
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[B4 2,6] przestał działać ABS

Post autor: sebco » 26 sty 2012, 19:39

Witam
Samochód mam juz 6 rok i nigdy nie miałem problemu z ABS.
Dziś rano na trasie po ok 12km usłyszałem trrrtrrr i zaświciła kontrolka ABS.
Stanąłem odpaliłem samochód na nowo kilka sekund działał gdy wolno jechałem i znów się zapalił.
Czy po podpięciu pod złącze serwisowe pokaże mi błąd ABSu czy wskaże mi który czujnik ewentualnie uszkodzony w zakładce z błędami.

Ze zdjęć jakie oglądałem na necie to czujnik nie jest rozbieralny przy samym czujniku tylko posiada ok 70cm przewodu kończącego się złączem.
Jaką rezystancję posiada czujnik?

Dodam że wczoraj zrobiłem na podwórku na śniegu jedynka ogień i ręczny 2 kółeczka.
Dziś zaglądałem w okolice czujników ale nic nie widać na pierwszy rzut

EDIT 29-01-2012

podpiłąme pod VAG
błąd
1 Fault Found:
00283 - Front Left ABS Wheel Speed Sensor (G47)
35-00 - -

Czujnik do wymiany??
SILVER HORSE V6

mati052192
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2012, 22:04

Post autor: mati052192 » 22 mar 2012, 20:29

Ten Sam Problem miałem w Audi B4 1.9 TDI kombi.

Kupiłem go nie dawno i nie działał ABS i podłączyłem pod komputer z błędów wyszło ze Tył lewy wyciągnąłem go i pojechałem do sklepu z myślą kupna nowego czujnika gość w jednym sklepie ze nie można tego dostać. Nie dawało mi to myśli jak nie można kupić czujnika ABS myślę... :mrgreen: pojechałem do 2 sklepu no i tam mnie pocieszył słowami "to będzie troszkę kosztowało bo tylko oryginał można kupić" myślę sobie no pewnie ze 100 zł :-) a tan szok :roll: gość do mnie 650 zł ... :roll: to wyszedłem z tego sklepu szybciej jak do niego wszedłem :mrgreen: no i przyjechałem do domu położyłem się pod auto poczyściłem ząbki w piaście nalałem WD-40 tam wyczyściłęm stary czujnik założyłem i narazie śmiga przez jakiś miesiąc już :D :lol: :lol:

Więc poczyść stary czujnik popsykaj WD-0 do otworu na czujnik do piasty i myślę że się poprawi :D

Powodzenia ;-) :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga