Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4 all] Autoalarm - proszę o pomoc w wyborze

ODPOWIEDZ
jaceksz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 04 wrz 2007, 14:03

[B3/B4 all] Autoalarm - proszę o pomoc w wyborze

Post autor: jaceksz8282 » 04 wrz 2007, 14:05

Witam.
Chce zakupic alarm do mojego audi avant. Mozecie jakis polecic? Co sadzicie o takim? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=231243763
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2007, 18:59 przez jaceksz8282, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
padawi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:16
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: padawi » 04 wrz 2007, 14:36

Jeżeli chodzi tu o zabezpieczenie przed zwykłymi złodziejaszkami to w zupełności ci to starczy :mrgreen:

jaceksz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 04 wrz 2007, 14:03

Post autor: jaceksz8282 » 04 wrz 2007, 14:40

Tak, a glownie o otwieranie zamkow pilotem. Czy taki alarm mozna zamontowac samodzielnie czy jest to dosc problematyczna sprawa?

Awatar użytkownika
padawi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:16
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: padawi » 04 wrz 2007, 17:11

myśle że powinieneś go zamontować sam o ile znasz się troszke na tym, ja montowałem już dwa takie ( nie tej firmy ) i działają :mrgreen:

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: [B3/B4 all] Autoalarm - proszę o pomoc w wyborze

Post autor: cobra » 04 wrz 2007, 19:05

jaceksz8282 pisze:Witam.
Chce zakupic alarm do mojego audi avant. Mozecie jakis polecic? Co sadzicie o takim? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=231243763
Badziew jak każda inna chińszczyzna :-?
ale niestety, nic pewnie lepszego za tą cene nie dostaniesz...

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 04 wrz 2007, 19:20

polecam alarmy seo, tyle że troszkę droższe...

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 05 paź 2007, 23:43

nie jest to zly alarm, montowalem juz takich kilkadziesiat i zero problemow czy reklamacji. a co do chinszczyzny, to pokazcie mi cos co nie jest "made in china" :) seo sa tez dobre, choc moze troszke trudniejsze w montazu, szczegolnie ze wszystkie kable jednego koloru i ktos niewprawiony w boju moze sie pomylic przy montazu, a to nie jest fajna sprawa.
jesli chodzi o rady to przedewszystkim nie rob tego na szybko, jak nie masz wprawy to zarezerwuj sobie caly dzien na to i zacznij z samego rana, to masz szanse ze cie noc nie zastanie :). drugie co wazne do dokladnosc i izolacja oraz dobre polaczenia. robie sporo poprawek po serwisach autoryzowanych, oni montuja na "szybkozlaczki" i byle jak, sypie sie to po roku, dwoch. podstawa to polutowane, zaizolowane i koniecznie na bezpiecznikach (jak nie ma w zestawie to doloz). i trzecie: zanim cos podlaczysz sprawdz miernikiem czy to napewno ten kabel, nie wierz slepo w schematy (auta, nie alarmu)
ogolnie mowiac ten fighter jest prosty w montazu, ma wszystko co potrzeba (syrena, wstrzasowka, zalozone bezpieczniki i diody prostownicze).
jakbys potrzebowal dokladnego schematu montazu to daj znac, wysle ci na priv. mozesz miec tylko dolaczona instrukcje i skrocony schemat (np bez zamka)

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 06 paź 2007, 01:20

cobra pisze:Badziew jak każda inna chińszczyzna
Zgadzam się. Jeśli zależy Ci na dobrym produkcie zaufaj firmie typu Silicon lub innej z tradycjami. Używaja na prawdę niezlych podzespołów w swoich centralkach i co najważniejsze kod faktycznie jest zmienny.

http://www.allegro.pl/item251415542_ala ... rkowy.html

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 06 paź 2007, 16:41

zmienny kod ma praktycznie kazdy alarm, a co do markowych to silicony a szczegolnie fox'y tez sie psuja. wiem bo juz troche ich wyrzucilem do kosza. mozliwe ze jest to wina kiepskiego montazu (wszystkie byly po montazach w serwisach ASO), ale tak czy siak sie zrazilem. myslisz ze silicony gdzie robia? bez urazy doc, ale nie wiem ile tych siliconow i fighterow montowales ze masz takie zdanie o tym... ja sie opieram na wlasnym (moze i nieduzym ale jednak) doswiadczeniu a nie na obiegowej opinii.
jak kupisz fightera i dobrze go zalozysz (podstawa) to bedzie ci sluzyl, a jak skopiesz instalacje to i fighter i silicon ci padnie.
no i nie polecam montowania blokady zaplonu spod alarmu. one najwiecej klopotu robia wlascicielowi (jak padnie to masz lipe) a zlodziej i tak wie jak to obejsc...to proste, blokady sa na przekaznikach zwierno-rozwiernych i w stanie odlaczenia od nich pradu sa zwarte i masz zaplon, czyli jak wyrwiesz alarm to zapalisz auto. jest to bez sensu ale tak wlasnie robia. najlepiej zrobic sobie swoja wlasna blokade i schowany przycisk, najbezpieczniej sterowac masa, i koniecznie pamietaj o bezpiecznikach!

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 06 paź 2007, 20:56

koko666 pisze:zmienny kod ma praktycznie kazdy alarm
Nie wiem czy wiesz, ale wiele z nich na allegro ma to tylko na papierze w opisie alarmu a w rzeczywistosci posługują się tym samym kodem. To jest smutne, ale tak ludzi tez robią w bambuko.

Co do alarmu to sugeruje się elementami w nim zawartymi, producentem kondesatorów i innych elementów.

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 07 paź 2007, 18:51

Doc pisze:
koko666 pisze:zmienny kod ma praktycznie kazdy alarm
Nie wiem czy wiesz, ale wiele z nich na allegro ma to tylko na papierze w opisie alarmu a w rzeczywistosci posługują się tym samym kodem. To jest smutne, ale tak ludzi tez robią w bambuko.

Co do alarmu to sugeruje się elementami w nim zawartymi, producentem kondesatorów i innych elementów.
idac tym tropem niewiadomo tez czy markowe maja zmienny kod :) inna sprawa ze zlodzieje juz sie nie bawia w lapanie kodu pilota, szczegolnie w takich autach jak nasze. a jak chca ukrasc to i tak ukradna.

co do marki silicon i jakosci jej wyrobow tez sie nie zgodze, bo co prawda nie montuje alarmow tej firmy (choc kilka zdemontowalem), ale mialem do czynienia z glosnikami i antenami tej marki, i juz wiecej nic z nimi do czynienia miec nie chce. straszne badziewie. nie widze wiec sensu placic 3 razy tyle za alarm, skoro dziala tak samo jak tanszy.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 07 paź 2007, 19:15

koko666 pisze:nie widze wiec sensu placic 3 razy tyle za alarm, skoro dziala tak samo jak tanszy
Zgadzam się z Tobą. Sam nie kupowałem drogiego bo uważałem, że to nie ma sensu. Ważne aby nie montować go w miejscu gdzie potencjalnie może dostać się woda typu pod dywanem itd. Znam takich, którzy tak właśnie zrobili i mieli kłopoty.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 08 paź 2007, 11:45

Witam ja posiadam alarm SUPER FORTECA już trzy latka nie mam z nim żadnych problemów ale z doświadczenia wiem że najlepsze zabezpieczenie oprócz alarm jest zamontowanie wyłącznika napięcia w dobrze ukrytym miejscu mi to raz uratowało moją niunie i chodziło im tylko o samochód ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga