Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] Grzeje tarcze hamulcowe...

ODPOWIEDZ
saint99
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2007, 22:23
Lokalizacja: Brzozów

[80 b3] Grzeje tarcze hamulcowe...

Post autor: saint99 » 07 paź 2007, 12:50

Jakiś czas temu zauważyłem, że pedał hamulca opada na dół troszke... zmieniłem pompe hamulcową na taką od golfa 2 (taka sama) i klocki hamulcowe... Było dobrze. Potem zauważyłem, że tarcze mocno się grzeją nieraz to ręką nie można dotknąć. Czego to wina ?? Czy znowu pompa ?? Teraz planuje zmienić przewody hamulcowe, bo są w kiepskim stanie. Czy zmieniać przy okazji tłoczki w zaciskach ?? Jeśli to wina pompy to czy można zregenerować ją samemu ? Czy ten tłoczek w pompie ciężko zmienić ? Coś z tym musze zrobić bo klocki zmieniałem jakieś 4-5 miesięcy temu i zostało ze 3 mm a zrobiłem niecałe 16 tys i chyba za szybko się ścierają... :-/

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 07 paź 2007, 14:46

prawdopodobnie dociski hamulcowe ci trzymają podnieś auto sprawdz jak koła się obracają czy nie blokują dociski jak tak rozbierz i wyczyść zobacz w jaki to wszystko jest stanie a co do klocków hamulcowych nie warto oszczędzać lepiej kupić droższe a konkretne ja u siebie mam tarcze BREMBO a klocki FERODO i jestem zadowolony pozdrawiam :-)

saint99
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2007, 22:23
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: saint99 » 09 paź 2007, 10:45

hmmm.... jak zmieniałem klocki to tłoczki nie były zapieczone i lekko chodziły tak że można było je jakimś prętem cofnąć... Teraz zauważyłem jeszcze na pedale hamulca, że jak docisnę mocno do spodu to czuć jakieś nierówne chrobotanie i to bedzie chyba pompa hamulcowa... Kupie zestaw naprawczy do pompy i zobaczymy czy to wina pompy czy zacisków...
Co do tarcz to mam jeszcze oryginalne a klocki też zawsze biore z wyższej półki, bo te tanie to by co chwile zmieniać...

-----
byłem u mechanika zapytać o tą pompę powiedział że w pierwszej kolejności zmienić elastyczne przewody hamulcowe... Zmieniłem nie pomogło no to kupiłem zestaw naprawczy do tłoczków w zaciskach i pozmieniałem wszystkie gumki, uszczelki, wyczyściłem tłoczki a tu lipa dalej na tarczy można by jajko usmażyć... Chyba już do zmiany została tylko pompa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga