Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Załączanie wentylatorów a klima

ODPOWIEDZ
adeaem

[B4] Załączanie wentylatorów a klima

Post autor: adeaem » 07 maja 2012, 14:01

Witam!

Problem którym chciałbym się podzielić z Szanownymi Kolegami i jednocześnie zapytać się o ew. rozwiązanie jest dość złożony, więc może mi wyjść z tego posta mała nowela ;-)

A więc tak: moja audiczka miała niedawno małe bum z przodu, nic poważnego, ale musiałem wymienić chłodnice na razie tylko wody na chłodnice klimy jeszcze czekam. Po naprawie okazało się, że umarł czujnik temp. w chłodnicy (wentylatory po włączeniu zapłonu chodzą cały czas). Odłączyłem wtyczkę (3 pin) i żeby się upewnić zrobiłem zworkę, wentylatory za pomocą zworki włączają się tylko na drugim biegu.
Zanim kupie nowy czujnik chciałem się zapytać czy możliwe jest że brak chłodnicy klimatyzacji może wpłynąć na pracę wentylatorów (nie kupowałem nowych stare nie były uszkodzone, przynajmniej nie mechanicznie). Chodzi mi o to co powinienem jeszcze sprawdzić, ew. czy wentylatory w tej sytuacji też powinienem wymienić?
Ciężko mi powiedzieć jak wszystko pracowało przed kolizją, czujnik nie robił zwarcia, ale wentylatory pracowały tylko przy włączeniu klimy. Silnik jak to w TDI bywa niedogrzany ok. 70 stopni miewał, a pierwszy stopień na czujniku jest przy 92 stopniach.

P.S. Klima manualna

Pozdrawiam!

bkorm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:19
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: bkorm » 08 maja 2012, 17:59

Kolego nie wiem czy to przekłada się na manualną klimę (ja mam klimatronik), ale gdy miałem mało czynnika chłodzącego, to po włączeniu klimy wentylatory wariowały (tzn. potrafiły się włączyć po uruchomieniu klimy, ale po wyłączeniu nie stawały- dopiero po wyłączeniu zapłonu przestawały działać). U mnie powodem był rozwarty czujnik niskiego ciśnienia ( po nabiciu klimy wszystko wróciło do normy). Sprawdź wszystkie czujniki ciśnienia od klimatyzacji ( kiedy wszystko z klimą jest ok czujniki powinny być zwarte) i wtedy zobacz jak działają wentylatory.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga