Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL B4] Składamy zestaw pod "AIR RIDE"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
panda86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 225
Rejestracja: 09 paź 2010, 11:54

[ALL B4] Składamy zestaw pod "AIR RIDE"

Post autor: panda86 » 30 kwie 2012, 09:21

Witam, mam taki problem że uzytkuje auto na codzien i porzadna gleba nie wchodzi w gre.. tzn nie poprzez gwint czy kit. Dlatego postanowilem ze zaloze zawias typu AIR do mojego dupowoza.

Założenia są takie:
- auto śmiga na codzień, więc podzespoły muszą być 100% pewne.. nie może mi nic pierdykcnąć na trasie :P
- nie zależy mi na szybkości, ale zawias powinień być niżej / wyżej max w ciągu 5s. - optymalnie 2-3s.
- chciałbym aby zakres wysokości był min 3 a najlepiej 5 stopniowy - 1 stopien = 2cm
- pompa/y - w miare ciche i nieduze.. bo trzeba to gdzieś upchać, a stawiam na praktyczność samochodu, więc zabudowy pod wygląd nie będzie..
- zbiorniki.. - może być jeden, chociaż preferowałbym więcej ale mniejszych, tak żeby była możliwośc upchania tego w miarę możliwości po za bagażnikiem.. - np, w komorze silnika mam sporo miejsca, albo gdzieś pod błotnikami...

kompletnie sie na tym nie znam można by powiedzieć.. nie chce jechać do firmy bo zapłace dużo za dużo... - chciałbym sobie powolutku składać graty, ew. montaż mogę wykonać w firmie, albo u kogoś kto się tym zajmuje - jeżeli mamy tutaj kogoś takiego.

Obecne zawieszenie to amorki Sachs advantage - czy mogą zostać..? sprężyny wylatują więc temat nieistotny chyba.. ;)


Oczekuję od Was info typu taka i taka pompa, jedna cicha druga wydajna, trzecia kompaktowa.. itd, jakieś konkrety, jako zbiornik nada sie.... - w ogóle jaka pojemość będize potrzebna np na 1 zmortyzator..?

zawory i poduszki rozumiem że najlepiej kupić nowe.. to mniej więcej tyle.. jak sobie coś przypomne to napisze.

Proszę o Wasze rady, informacje - wszystko co mi się przyda :)

Pozdrawiam serdecznie,
panda.

Awatar użytkownika
Manti227
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 18:57

Post autor: Manti227 » 19 maja 2012, 09:26

Trochę już o tym czytałem bo też mam to w planach. Jaki masz na to budżet? Z chęcią przyłącze się do pytania. ;-)

Awatar użytkownika
dewiant
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 73
Rejestracja: 17 maja 2012, 20:19
Lokalizacja: GS

Post autor: dewiant » 23 maja 2012, 20:51

zamontuj sobie też do kompletu osuszacz powietrza, bo zimą nie pojeździsz tym autem... No chyba, że lubisz na pełnej glebie jeździć po śniegu :lol: :lol: :lol: :lol: A to dlatego, bo zimą niestety wszystko zamarza, powoietrze, wilgoć...
a konkretów jako takich nie znam, bo się nie zagłębiałem w temat. na vwgolfie jest opisane co i jak.. ;-)

Awatar użytkownika
Mabrothrax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2461
Rejestracja: 05 kwie 2009, 10:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mabrothrax » 23 maja 2012, 21:00

Dla leniwych :arrow: www.airride-system.pl

:-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl