Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Czy dawka paliwa wzrazsta przy włączeniu klimy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

[B4 1Z] Czy dawka paliwa wzrazsta przy włączeniu klimy

Post autor: misiekdzwon » 06 lip 2012, 08:41

Witam
Mam taki problem, że po włączeniu przycisku AC od klimatyzacji włączają się wentylatory i sprzęgło sprężarki, ale nie wzrastają obroty silnika. Przez to wydaje mi się że auto jest słabe podczas jazdy.
Czy podczas włączania klimatyzacji dawka paliwa ma podskoczyć tylko na wolnych obrotach, czy w całym zakresie prędkości obrotowych? Czy może tak być że komp nie ma aktywnej klimy w sobie i stąd te problemy (zmieniałem kompa z A4 AHU)?
Pozdrawiam
Piotr

matek10912
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 406
Rejestracja: 24 mar 2012, 08:07
Imię: Mateusz
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik:
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: matek10912 » 06 lip 2012, 08:50

Ja mam tak samo jak Ty ze obroty nie rosna, tylko wlaczaja sie wentylatory i jest obciazenie wieksze i moc delikatnie spada. W sumie dla mnie normalna sprawa :mrgreen:

arowp

Post autor: arowp » 06 lip 2012, 10:00

tak no dlatego silnik więcej spala bo ma więsze opory,najmniej palące silniki to totalnie gołe bez wspomagania,klimy,itp wtedy silnik nie ma żadnych oporów ciągnie samą budę, jak włączasz klime jest to normalne że obroty trochę spadną bo silnik ma wtedy większy opór.to jest normalne że auto będzie słabsze bo jak ty sobie to wyobrażasz że to nie pobiera siły z silnika?nawet alternator pobiera jakąś tam siłę co nie zmienia faktu że jest on rzeczą potrzebną wtedy silnik im ma ciężej tym więcej spala ,tak samo jak jeździsz sam lub z trzema osobami wtedy auto też będzie słabsze

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 06 lip 2012, 11:58

Ja mam tak samo jak Ty ze obroty nie rosna, tylko wlaczaja sie wentylatory i jest obciazenie wieksze i moc delikatnie spada. W sumie dla mnie normalna sprawa :mrgreen:
Nie, to nie jest normalna sprawa :-/
Powiem tak: robiłem przekładkę osprzętu już dawno i od tego momentu klima tak dziwnie pracuje. Wcześniej się tym nie interesowałem bo nie miałem potrzeby, a że teraz temperatury doskwierają, to klimatyzacja często chodzi, ale jej praca na normalną nie wygląda- mam porównanie z sytuacji przed przekładką, gdy podczas jej uruchomiania obroty podskakiwały o około 50 jednostek.
Teraz wydaje mi się że komp- pomimo podłączonych przewodów od klimatyzacji, nie widzi momentu załączania A/C no i nie podnosi dawki paliwa.
arowp pisze:jak włączasz klime jest to normalne że obroty trochę spadną bo silnik ma wtedy większy opór
A właśnie nie jest to normalne, że obroty spadają. Podczas uruchomienia klimatyzacji ECU silnika także ingeruje w pracę i podnosi obroty- tego jestem pewien, ale nie wiem czy tylko na wolnych obrotach podnosi dawkę, czy w całym zakresie obrotów.
arowp pisze:to jest normalne że auto będzie słabsze bo jak ty sobie to wyobrażasz że to nie pobiera siły z silnika?
Zgadza się, po prostu źle się wyraziłem w pierwszym poście. Chodził mi o to że auto jest wyjątkowo słabe, mam porównanie więc wiem jak auta z klimą chodzą. Ciężko mi się poruszać, ruszać, wyprzedzanie to tragedia itd.
Będę musiał chyba wiązkę przekopać i szukać uszkodzeń w przewodach...

arowp

Post autor: arowp » 06 lip 2012, 18:36

acha czyli mówisz jazda jak starym automatem typu mercedes 124 diesel (lepiej nikogo nie wyprzedzać :-D ) ciężka sprawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga