Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1z] regeneracja hamulca

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemoO23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 164
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:55
Lokalizacja: Gowarczów

[b4 1z] regeneracja hamulca

Post autor: przemoO23 » 10 lip 2012, 08:13

Wczoraj miałem nieciekawą przygodę na zakupach.Gdy już jechałem do domu zaczęła mi mrygać czerwona kontrolka (!).Stanąłem w najbliższym możliwym miejscy i otworzyłem maskę,nic nie dostrzegłem (sądziłem że gdzieś zwarcie się zrobiło po wizycie na myjni).
Wróciłem ze świecącą kontrolką do domu,wstawiłem samochód do garażu i otworzyłem maskę.
Okazało się że w zbiorniku na płyn hamulcowym jest go jakieś pół centa poniżej minimum.Od razu złapałem za lewarek golfoski,odkręciłem lewe tylne koło i AHA,kapie sobie płyn,opona cała upaćkana w płynie.
Kapało spod dźwigienki ręcznego,odkręciłem zacisk (po drodze stawiając sporo przecinków) i wyjąłem tłoczek.Uzbrojony w zestaw naprawczy zacząłem regenerację,z tłoczka usunąłem zabezpieczenie i posypało się 4 elementów (2 blaszki w kształcie ~ gwiazdki ,coś ala łożysko i pofalowana blaszka.
Może ktoś powiedzieć w jakiej kolejności je składać ?

edit: w zestawie naprawczym jest jakiś uszczelniacz którego nie wiem gdzie włożyć.Srednica około 2,5 cm,średnica otworu około półtora,dość twardy i w środku widać "coś" ala sprężyna .
Oznaczenie B 5162
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 12:02 przez przemoO23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 10 lip 2012, 09:25

Rozbierałem jakieś pół roku temu zacisk tylni ale nie pamiętam dokładnie w jakiej kolejności powinno to być poskładane. Patrzyłem w etce ale nie ma tam poszczególnych części składowych zacisku hamulcowego. Nie ma na tych gwiazdkowych blaszkach jakiś przetarć po tym łożysku?? Niech się wypowie ktoś z lepszą pamięcią ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl