Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 80 1.8] Głęboki pedał hamulca

krzysiekkf

Post autor: krzysiekkf » 22 kwie 2010, 07:36

TEMAT ZAMKNIĘTY :)
Odpowietrzyłem na tyle ile mogłem...
Potem w trase 700km i jest dobrze :)
Nie wiem czy to odpowietrzanie pomogło, czy też klocki musiały się dobrze ułożyć.
W każdym bądź razie jest teraz dobrze :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
davideks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 30 sty 2008, 17:57
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/WŁOCŁAWEK

Post autor: davideks » 04 maja 2010, 18:16

A ja po wymianie nie mam wogóle hamulców. pedał kompletnie wpada do środka. Wczasie wymiany odkręciłem zbiorniczek od płynu i lekko wciskalem tlok, trochę plynu górą wyleciało. ASle dlaczego nie mam hamulców nie mam pojęcia, układ nie powinien się zapowietrzyć.

krzysiekkf

Post autor: krzysiekkf » 04 maja 2010, 18:20

pojezdzij "w koło komina" troche
podpompuj hamulec podczas hamowania
moze to kwestia ułożenia klocków tak jak u mnie
albo może źle złożyłeś klocki.....

dyzio2554
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2008, 15:02

Słabe hamowanie...

Post autor: dyzio2554 » 06 lip 2010, 09:44

Witam. Jeśli możecie proszę o pomoc. Chodzi mianowicie o moje słabe hamulce w Audi. Otóż pedał hamulca wciśnięty 1/2 samochód zwalnia, a żebym mógł się zatrzymać w miarę szybko muszę użyć siły i naciskam 3/4, ale gdy go dotykam albo nawet naciskam centymetr lub dwa on w ogóle nie reaguje. Dodam, że mam pełne tarcze przód i tył, a pedał hamulca nie wpada tylko jakby tak głęboko łapał. Kiedy silnik nie pracuje mogę napompować pedał i jest wysoki i twardy, wtedy zapalam silnik i pedał schodzi w dól. Tak powinno być prawda? Hamulce są stanowczo za słabe, ale nie wiem co z tym zrobić. Jakiś czas temu były próby odpowietrzania ale nie pomagało, wracam do tematu bo zaczęło mnie to irytować, robi się chyba zbyt niebezpiecznie. Pomóżcie! z góry Dzięki.

Awatar użytkownika
ciechan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 234
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:09
Lokalizacja: M-c Podlaski/Lublin
Kontakt:

Post autor: ciechan » 10 lip 2010, 14:01

podobno trzeba odpowietrzać z przekręconym zapłonem - ja to zrobiłem bez i też mam tak jak i Ty - muszę się zabrać do odpowietrzania ponownie

lesli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 06 cze 2007, 22:33
Lokalizacja: ustka

Post autor: lesli » 10 lip 2010, 17:49

taka sama sytulacja umnie .po wymianie pompy hamulce bylu żyleta wystarczylo delikatnie depńąć pedl.Dzisiaj znowu zaczoł wpadać wpodloge ,hamulce dalej są ale łapią bardzo puzno.Zprubuje jeszcze wymienić wszystkie przewody gumowe

Awatar użytkownika
davideks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 30 sty 2008, 17:57
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/WŁOCŁAWEK

Post autor: davideks » 14 sie 2010, 11:10

U mnie jest tak: hamulce w miare dobre, ale czasami pedał jest bardzo twardy i hamowania praktycznie brak jak już się zatrzymam i mocno naciskam pedał czuć jak powoli schodzi i hamowanie wraca do normy tzn. nie jest to szczyt moich marzeń ale hamuje. Ta sytuacja zdarza się dosyć często. Druga rzecz to taka że nie mogę zacząć pompować przy hamowaniu (ABS w nodze) bo pedał już za drugim wciśnięciem robi się twardy i sytuacja jak wyżej. Może ktoś wie o co chodzi?

reedzik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2010, 13:10
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: reedzik » 11 sie 2012, 23:35

Witam,jako że dziś wymieniłem szczęki to podpinam się do tematu.
Problem-są hamulce,ale trzeba pedał głęboko wcisnąć,niemal do końca,za każdym razem,pompowanie nic nie daję,ciągle do końca-powód????

mariusz122
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 137
Rejestracja: 06 cze 2009, 23:32
Lokalizacja: Legnica

Post autor: mariusz122 » 12 sie 2012, 18:54

Dziwne rzeczy.Jak wymieniałeś te klocki,bo czytam i widze że to nie jest pojedynczy problem.Mi sie takie coś jeszcze nigdy nie przydarzyło,a mam 4-tą audi z kolei i w kazdej co najmniej dwa razy wymieniałem klocki.Coś nie tak robicie panowie.Porzadnie wszystko poodpowietrzaj jeszcze raz i napisz o rezultatach,jak nic to nie da to moze coś poradzimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl