Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABC] Tarcze hamulcowe na przód

Lee76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2011, 16:14
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Lee76 » 22 sie 2012, 11:17

U mnie ;)
To moja oferta....zaraz Ci wystawię http://motosklep.otwarte24.pl/

rejdzik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2011, 18:45
Lokalizacja: Hawick / UK

Post autor: rejdzik » 23 sie 2012, 11:02

Klocki girlinga są raczej twarde ? Mają drobiny metali?

Lee76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2011, 16:14
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Lee76 » 23 sie 2012, 13:22

Na metalach to ja się nie znam....ale powiem Ci że prowadzę warsztat od 12 lat od paru lat często montuję gdy mma wolna rękę Girliinga, nie słyszałem od kogoś aby brudziło czy też piszczało.
Powiem inaczej, koledze do dwóch Audi poleciłem właśnie Girlinga ; nie jeździ wolno , mało kto tak jeździ poza mną i Nim ;) i jakoś nie widać problemu brudnych alusów a zwykły nalot przy taich ekstremalnych jazdach to rzecz naturalna , po myjni nie ma trzepania kierownicą ... a niestety zdarzyło się przyTRW
Wychodzę tylko z jednej zasady; dobór tarczy do klocków jest bardzo istotny

Pozdrawiam

Albus Dumbledor

Post autor: Albus Dumbledor » 23 sie 2012, 21:51

rejdzik pisze:Klocki girlinga są raczej twarde ? Mają drobiny metali?
Drobiny metali mają też na celu ograniczyć piski, jeśli są to dorpiny miedzi czy brązu mają właściwości smarne.. a może żeby ktoś źle nie zrozumiał zapobiegające zapiekaniu się w Ferodo są na pewno takie wtrącenia i pylą jak szalone ciężko to na myjni domyć.. w domu szczotką trzeba najpierw to potraktować

Lee76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2011, 16:14
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Lee76 » 23 sie 2012, 22:33

Albus Dumbledor pisze:....Ferodo są na pewno takie wtrącenia i pylą jak szalone ciężko to na myjni domyć.. w domu szczotką trzeba najpierw to potraktować
Ale Ferodo ... przy Girlingu tego nie ma, TRW też nie zauważyłem, natomiast miałem kiedyś w Renówce jakieś włoskie to nawet przy spokojnej jeździe miałem tak jak piszesz ( nawet jakieś spraye kupowałem do felg ) ale dziadostwo jak se przypomnę ;)

TOMEX ma jakieś drobinki - kwestia tarczy-marki - na jednych piszczą na innych się ścierają z podobnym efektem jak kolega opisał

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:45
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 24 sie 2012, 01:00

Jak mawiają starzy mechanicy z dużym doświadczeniem - dobry klocek poznaje się po tym, że śmierdzi i piszczy :)

Pozdrawiam

michalfajneimie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:01
Lokalizacja: Zawiercie

witam

Post autor: michalfajneimie » 15 kwie 2013, 21:28

witam wszystkich, zauważyłem już że trochę stary ten temat, ale Panowie mam ten sam problem co koledzy u góry artykułu. Posiadam audi b4 2.0 90 KM i potrzebuje podpowiedzi jakie tarcze hamulcowe wybrać do przodu ponieważ jestem w tej kwestii zupełnie zielony, prosiłbym o podanie marki, modelu serii. Linki też mile widziane ;) z góry dziękuje za każdą odpowiedź pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

Post autor: joandaw » 15 kwie 2013, 23:12


ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl