Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AAH] Problem z jazda na benzynie Audi 2.8 AAH POMOCY!

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

[AAH] Problem z jazda na benzynie Audi 2.8 AAH POMOCY!

Post autor: PuSzEk » 27 sie 2012, 20:35

SIemka ;-)
Kiedyś był założony przeze mnie temat ale zero pomocy ze strony forumowiczów, odkopuje ponownie i przypomne w czym problem:
Pacjent to Audi 2.8 AAH +LPG(2gen.+Blos), odcina mi paliwo przy 5 tyś. problem jest tylko na benzynie, na gazie wkręca się aż miło, co zrobione ostatnimi czasy, wymiana filtra powietrza, zmiana kabli od Słonika, bo Coupe miało problem z odpalaniem za pierwszym razem i coś zaczął kichać, więc jeszcze doszło podmianka przepływki, wymiana świec na jedno-elektrodowe(poprzednie były 3-elektrodowe, były "ładnie" wypalone) i wymiana kompletnej listwy wtryskowej(wtryski+regulator) na plus to, że pali na dotyk jak dawniej co mnie ucieszyło, przestał kichać, dużo równiej pracuje na benzynie i na gazie, lepiej się wkręca i tyle, niestety dalej wcześnie odcina paliwo, na wiosne był zmieniany filtr paliwa, ostatnio sprawdzane ciśnienie na listwie i pokazało 4 bary, powoli zaczyna brakować pomysłów... podpięty pod kompa, błąd tylko od sondy ale to normalka przy gazie
Nie jestem pewny tego co teraz pisze ale wydaje mi się, że odcinało mu paliwo podczas jazdy jak i na postoju w tym samym miejscu, a po zmianie tej listwy w ten weekend zauważyłem, że na postoju bez najmniejszych problemów wkręca się pod 6 tyś.
Możliwe jest by był jakiś problem ze sterownikiem silnika, czy jednak coś z pompą nie wydala przy obciążeniu? a może ta sonda coś miesza? od razu informuje, że podciśnienia itp. działają, zbyt wiele pytań, a bez sensu bym wszystko wymieniał i topił nie potrzebnie kase,
Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
marcobass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 30 lis 2010, 22:00
Lokalizacja: Wipsowo

Post autor: marcobass » 29 sie 2012, 21:27

Sonda raczej odpada. Zajrzyj do kolektora dolotowego, może łopatki od zmiennej geometrii się posypały.Sprawdź na vagu czy temp. silnika dobrze odczytuje.

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 30 sie 2012, 21:23

właśnie chodzi mi po głowie od pewnego czasu ten kolektor ssący, będę zmieniał uszczelke w nim to automatycznie wszystko będzie na wierzchu, tylko brak czasu by zajechać z tym do mechanika i zrobić :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl