Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6D] Zapadnięty pedał sprzęgła

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kula_sc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2008, 14:29
Lokalizacja: Zagłębie
Kontakt:

[B3 1.6D] Zapadnięty pedał sprzęgła

Post autor: kula_sc » 16 wrz 2012, 16:52

Witam

mam pytanie wczoraj wracając z pracy na światłach auto mi zrobiło 2 razy kangura i zauważyłem, że pedał sprzęgła się obniżył, ale dojechałem jakoś do domu i jakby się uspokoiło.
Dzisiaj rano chciałem jechać na zakupy patrze a pedał sprzęgła w podłodze, oglądam patrze ale nic podniosłem go i się podniósł nacisnąłem i został w podłodze. Sprzęgło działało ON/OFF i z zapadniętym nie dało się wbić biegu na włączonym biegu tak jakbym nie wcisnął sprzęgła a było ono w podłodze.
Poczytałem coś na forum ale nie zauważyłem w pierwszym momencie, żadnych wycieków muszę sprawdzić dokładniej. Zrobiłem jeszcze jedną rzecz odkręciłem dekiel od płynu hamulcowego bo gdzieś znalazłem, żeby sprawdzić jego poziom i był między min a max.
Następnie znowu wchodzę do auta odciągam sprzęgło i zaczęło normalnie działać tak jakby coś się odpowietrzyło i teraz autko jeździ normalnie.
Chciałbym się was zapytać czy to początek, że coś mi pada? Albo gdzie szukać przyczyny. Dodam, że jakiś czas temu wymieniałem kompletne sprzęgło (Sachs) przy okazji wymiany skrzyni.

Znalazłem ten temat: https://audi80.pl/80-all-diagnostyka ... htm#781802 ale macie jeszcze jakieś sugestie?
byla: Skoda Rapid
jest: Audi 80 b3 1.6D :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
damianek1234561
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 605
Rejestracja: 27 maja 2009, 18:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: damianek1234561 » 16 wrz 2012, 18:25

kolego a sam robiles sprzeglo i wymieniales skrzynie? czy wysprzeglik przekladales? moze nie do konca odpowietrzyles sprzeglo i dlatego tak jest mam nadzieje ze lozysko w skrzyni wlozone prawidlowo? puki co sprobuj odpowietrzyc moze jakis maly babel krazy w ukladzie

Awatar użytkownika
kula_sc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2008, 14:29
Lokalizacja: Zagłębie
Kontakt:

Post autor: kula_sc » 16 wrz 2012, 20:22

Dziwne bo skrzynie robilem z pol roku temu i wszystko bylo ok...
Wymienialem skrzynie i kopletne sprzeglo wiec tak do konca nie wiem co robil mechanik...
byla: Skoda Rapid
jest: Audi 80 b3 1.6D :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
damianek1234561
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 605
Rejestracja: 27 maja 2009, 18:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: damianek1234561 » 16 wrz 2012, 20:28

czyli robil to mechanik..... wiec na twoim miejscu wpierw obejrzalbym wysprzeglik czy sie nie poci a potem odpowietrzyl jeszcze raz na wszelki wypadek i pojezdzil troche ( nie za daleko od domu :mrgreen: )

Awatar użytkownika
kula_sc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2008, 14:29
Lokalizacja: Zagłębie
Kontakt:

Post autor: kula_sc » 16 wrz 2012, 21:07

Musze go dobrze obejrzec...
A w piatek mialem jexhac dalej od domu ..
byla: Skoda Rapid
jest: Audi 80 b3 1.6D :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 17 wrz 2012, 01:20

Najprawdopodobniej padł Ci wysprzęglik, miałem to samo parę lat temu nawet pisałem o tym tu na forum. Też wpadło mi sprzęgło raz, potem drugi i był spokój na parę mc aż sprzęgło znowu wpadło i tym razem już niestety na amen. Wyjąłem najpierw pompę sprzęgłową i okazało się, że ona jest OK. A w wysprzęgliku padła uszczelka na tłoczku, wycieku nie było ale wysprzęglik nie działał bo ciśnienie zamiast naciskać na tłok uciekało bokami :-P
Wymień i po sprawie, tylko nie kupuj jakiejś tanizny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga