Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6 TD] 2 problemy: znosi i "trzepie"

ODPOWIEDZ
awincuk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2011, 20:53

[B3 1.6 TD] 2 problemy: znosi i "trzepie"

Post autor: awincuk » 06 wrz 2012, 15:00

Witam,
nie do końca byłem pewny gdzie powinien znaleźć się ten wątek, dlatego dodałem tutaj. Jeżeli coś jest nie w porządku natychmiast to poprawię.

Mój problem wygląda w następujący sposób:
1) Podczas jazdy auto znosi mi na prawą stronę i muszę odbijać kierownicą w celu jazdy prosto. Podejrzenie padło na amortyzatory, gdyż są w bardzo złym stanie, zwłaszcza prawy, którego skuteczność może nie przekraczać 30% (w przyszłym tygodniu wymiana).
Czy moje podejrzenia mogą być słuszne? Jeżeli nie proszę o alternatywę.
2) Przy hamowaniu z prędkości ok.80km/h do 60km/h kierownica bardzo trzęsie, czuć drgania całego auta. Jednak przy mniejszych prędkościach drgania nie są odczuwalne, albo bardzo słabe. Tutaj podejrzenia skierowałem w stronę krzywych tarcz. Czy słusznie?

Z góry dziękuję wszystkim za zapoznanie się z moim wątkiem i ewentualną pomoc. Auto co prawda idzie do mechanika po niedzieli, natomiast sam również chciałbym wiedzieć co może mu dolegać. Pozdrawiam:)

matek10912
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 406
Rejestracja: 24 mar 2012, 08:07
Imię: Mateusz
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik:
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: matek10912 » 06 wrz 2012, 15:12

odnosnie pkt.2 to moga to byc tarcze ale moga to byc tez i konczace sie tuleje na wachaczah.

mario906
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2009, 23:55
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: mario906 » 21 wrz 2012, 17:06

1.jest duże prawdopodobieństwo że to wina amortyzatora jeśli jest w znacznym stopniu słabszy od tego z lewej strony to auto będzie miększe z tej strony. I polecam wymianę amortyzatorów z obu stron.
2.jedyny sposób to zdjąć koło i sprawdzić tarcze wtedy albo ją wykluczysz albo znajdziesz przyczynę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga