Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B4 1Z] Klimatyzacja odłączenie jak?

ODPOWIEDZ
colorumia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:27
Lokalizacja: Rumia

[Audi 80 B4 1Z] Klimatyzacja odłączenie jak?

Post autor: colorumia » 19 wrz 2012, 20:38

Witam, jak odłączyć klimatyzacje aby przestała działać po naciśnięciu przycisku AC ale żeby wentylatory działały normalnie.
Dodam ze po wyjęciu przekaźnika nr 100 przestaje działać klima ale tez przestają działać wentylatory załączane czujnikiem w chłodnicy , taki sam efekt jest jeśli wyciągnę przekaźnik pod kierownica od klimatyzacji oraz ten duży bezpiecznik chyba 40A który znajduje się obok.
Próbowałem rozłączenia wtyczek żółtej i czerwonej ale klima się normalnie załącza, jeśli one maja coś wspólnego z klima tego nie wiem.
Może ktoś zgłębiał temat klimy i wie jak to zrobić, będę wdzieczny.

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 19 wrz 2012, 23:09

Odłącz wtyczkę od sprężarki bądź wypnij wtyczkę od czujnika temp. zew. umeiszcoznego na podszybiu. Wtyczka znajduje się za schowkiem pasażera (czarna, okrągła, 2 pinowa) Rozpinasz połaczone ze sobą wtyczki i już nie załaczy Ci sprężarki. Tylko ciekawi mnei po co to kombinowanie, mógłbym powiedzieć ;-) ?

Awatar użytkownika
jugo007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 327
Rejestracja: 20 sie 2009, 01:25
Lokalizacja: Wisła Mała
Kontakt:

Post autor: jugo007 » 19 wrz 2012, 23:15

z przekaźnika 342 od klimy wychodzi żółtozielony kabel 2,5mm idący do elektromagnesu sprężarki na nim sobie zrób wyłącznik

colorumia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:27
Lokalizacja: Rumia

Post autor: colorumia » 20 wrz 2012, 22:19

Problem mój polega na tym ze jesli temperatura silnika osiagnie ponad 90 stopni i włacza sie wentylatory załacza sie elektromagnes na spręzarce i klima zaczyna chłodzic. Wybieram sie w małą podróż w góry a tam temperatura silnika bedzie wysoka i nie chce zeby klima była załaczona.

Temat mojego problemu z klimą juz kiedyś opisywałem ale nikt nie mógł powiedziec gdzie jest wspólny punkt odpowiedzialny za to zjawisko, ktos sugerował o jakiejś diodzie na schemacie ale nie umiał jej zlokalizować fizycznie na aucie, więc tak jakoś nie ciagnołem dalej tematu.

Dzieki za podpowiedz faktycznie do elektromagnesu dochodzi zółto-zielony przewód jutro postaram sie go odłaczyć od przekazika

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 20 wrz 2012, 23:15

Sprawdź dokładnie przełacznik załączający klimę, pewnie to on lub przekaźnik. Co do diody to nie mam pojęcia czy w B4 to występuje. W B3 jest cos takiego al etylko pzy manualnej klimie. Szukaj pod skrzynką bezpieczników w wiązce od szarej wtyczki wpietą w skrzynkę. Dioda ma z 7 cm, długści, jest koloru niebieskiego i jest wpięta pomiędzy niebieskie wtyczki. Przewody jakie są we wtyczkach w B3 są koloru zielono-czarnego ;-)

colorumia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:27
Lokalizacja: Rumia

Post autor: colorumia » 23 wrz 2012, 15:26

Powiem tak odlaczylem ta wtyczke za schowkiem klimatyzacja przestala sie wlaczac z przycisku AC ale jesli zrobilem zworke na wtyczce od wentylatorow to i tak elektromagnes zaleczyl sprezarke klimatyzacji.
Co do przekaznika jesli sie nie myle nr 342 to zdazylem sie tylko mu przyjzec i tam wychodza z niego dwa przewody zolto-zielone ktore sa razem zlaczone i to one sa odpowiedzialne za sygnal idacy na zalaczenie tego elektromagnesu na sprezarce

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 24 wrz 2012, 18:40

colorumia, To jednak będzia ta dioda. Szukaj jej pod deską w od wentylatorów i klimatyzacji z komory. Dioda pewnie jest owinięta taśmą do wiązek więc szukaj podłużnego zgrubienia w wiązce. Powinna tam znajdować taka oto dioda koloru niebieskiego. Na zdjeciu Nr. 21 ;-)

Obrazek

Nr. części:
059 905 371 D - 57zł (w ASO)

Dla pewnosci sprawdź ją miernikiem czy przewodzi prąd w dwie strony czy w jedną. Jeśli w jedną to trzeba szukać problemu gdzieindziej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga